Skocz do zawartości

[rama] Poison Curare i damper 200mm


3d0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kiedyś ktoś pisał (chyba nawet na tym forum), że przerabiał tą ramę, tak aby dało się wepchnąć damper 200mm/56 (standard 190/50) co zwiększy trochę skok i pozwoli ustawić większy SAG. Sztuka polega na nawierceniu otworu 1cm niżej w mocowaniu dampera...

 

Nie jestem jednak pewien w jakim kierunku odmierzyć te 10mm i jak to zrobić, żeby było dobrze i damper pracował tak jak powinien. Jeśli ktoś z Was się bawił w ten sposób z tą ramą to chętnie posłucham rad... ewentualnie poproszę jakiś namiar na znajomych, którzy pomyślnie przeszli ten proces:)

 

Druga rzecz to sam damper:

Fabrycznie dostałem tą ramkę z Metelem R 550x2.0 i ten damper jest dla mnie za twardy a do tego nie da się regulować SPV, które działa dobrze (aż za dobrze) i przez to damper jest nieczuły na małe nierówności. Lubię płynne i czułe zawieszenia...

 

Pytanie czy w tej ramie da się uzyskać taki efekt lepszym damperem:P przeznaczenie to FR/DH, więc musi pracować szybko i płynnie tak jak pisałem.

Zastanawiałem się nad tymi: Manitou SWINGER AIR X4 / Manitou Swinger Coil X4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...