Skocz do zawartości

prośba o pomoc w doborze


Gość Gość_Ogr_*

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość_Ogr_*

Witam.

Nie znam się na rowerach stąd moja prośba o pomoc. Rower będę użytkował głównie w terenie (lesistym, lekko błotnistym, pagórkowatym, rzadziej górskim) ale też w mieście do poruszania się od punktu A do punktu B w miarę potrzeby. Nie mam zielonego pojęcia w co celować a nazwy typu Deore szczerze mówiąc niewiele mi mówią.

Rower musi być wytrzymały z tego względu że nie należe do najdelikatniejszych użytkowników. Cena - rzecz drugorzędna. Ale miło by było nie wydać więcej niż 6000. Jeśli będzie trzeba coś wymienić w rowerze już na starcie to spoko. Nie wszystko jest idealne. Tylko napiszcie mi też co :D

 

Chociaż jestem miłośnikiem prostoty to myślałem coś o tych ramach z amortyzatorem z tyłu - ale nie wiem jak to działa i czy warto dopłacać za coś co dodaje wagi a niewiele zmienia jeśli chodzi o komfort jazdy (czy to potrzebne do jazdy jaką planuję? jak z awaryjnością?).

 

Co do marek i modeli. Kilka rowerków wpadło mi w oko - jednak wszelkie propozycje zostawie osobom bardziej obeznanym niż ja.

 

Myślę troszkę o udziału w imprezach typu rajdy przygodowe. Jak by ktoś mógł coś polecić to byłbym szczęśliwy bo nie mam zielonego pojęcia w co celować. Moim konikiem są raczej góry niż rowery.

 

Mam nadzieje że dość dokładnie napisałem czego potrzebuję ;)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo ja jestem kompletnie zielony a szkoda źle kase zainwestować.

 

Pozdrawiam Ogr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...