Skocz do zawartości

[buty]Specialized Taho - dopasowanie rozmiaru


tedzik3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie zapytanie. Zakupiłem buty SPECIALIZED TAHO. I cały problem tkwi w rozmiarze. Na co dzień nosze rozmiar 43 a buty te kupiłem w rozmiarze 44 ze względu na to iż wyczytałem że stopa powinna mieć odrobinę przestrzeni w przedniej części obuwia (5mm). I ma przestrzeń ale, 10 mm :/ natomiast rozmiar 43 będzie na styk (zero przestrzeni). Wiadomo najlepiej byłoby kupić 43,5 ale taki rozmiar nie jest dostępny. Wspomnę jeszcze że zakupiłem buty w Internecie bez możliwości przymiarki. Fakt, jeździłem już w tych butach i jakoś nie odczuwam dyskomfortu, ale planuje zakupić pedały spd (obecnie platforma) i boje się że wtedy może być problem, mianowicie w momencie jak będę wykonywał „podciągnięcie” do góry pedałów. Nie wiem czy teraz odsyłać je i wymienić na mniejszy rozmiar czy zostawić. Z drugiej strony jeżeli rozmiar mniejsze będą na styk to boje się że przy dłuższej jeździe będzie to dyskomfort. Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli dobrze Ci leżą na nodze,nie latają i nie masz odczucia suwania na pięcie(a nic o tym nie wspominasz) to zostaw te minimalnie większe.Do tego zalecenia o większej wkładce o dokładnie 5mm, nie przywiązuj takiej wagi.Producenci podają 5-7mm.Te 3mm więcej nie ma według mnie znaczenia,a lepiej mieć but trochę luźniejszy niz taki na styk,kiedy noga po jakims wysiłku trochę spuchnie.

A tak przy okazji,jak w tych butkach jeździ się w platformach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buty Specialized Taho w rozmiarze 45. Na codzień chodzę w butach rozmiar 44. W bucie na wewnętrznej stronie języka masz naszytą informacyjną tabliczkę. Przy rozmiarze 45 długość wkładki jest to 29cm. Moja stopa ma 28cm. Jeździłem w tych butach w różnych warunkach (od spokojnych wycieczek asfaltowych kończąc na szybkich górskich szlakach) i stopa zawsze jest na swoim miejscu czyli... w bucie :) Myślę, że nie ma co się przejmować ciut większym rozmiarem. W moim przypadku więcej luzu na palce daje więcej komfortu. Rozmiar 44 był dla mnie na styk przez co dosyć niewygodny.

 

Pozdrawiam!

 

P.S pedały to oczywiście Spd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie latają i nie masz odczucia suwania na pięcie(a nic o tym nie wspominasz)

 

no właśnie. mam takie odczucie suwania na pięcie, nie jest to jakieś widoczne osuwanie ale mimo wszystko odnoszę takie uczucie dlatego postanowiłem odesłać te buciki i wymienić je na rozmiar mniejszy no i wtedy zobaczę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...