Skocz do zawartości

[gwarancja] Unibike - pęknieta rama


artwar

Rekomendowane odpowiedzi

Po półtora roku użytkowania Unibike Vipera zauważyłem pęknięcia ramy w dwóch miejscach. Jedno z nich:

ramavipergg8.jpg

w1024.png

Drugie na spawie przy główce ramy.

 

Niestety gwarancja nie została uznana zarówno przez sprzedawcę w lokalnym sklepie, jak i bezpośrednio u Unibike'a. Powodem jest to że sporo części wymieniłem z powodu zużycia (aczkolwiek na takie o takich samych parametrach), jak również że chciałem im dostarczyć do wymiany/naprawy samą ramę. Oto co mi odpisali:

Gwarancja obejmuje cały rower. Wszelkie istotne zmiany w specyfikacji roweru dyskwalifikują go do rozpatrywania w ramach gwarancji.

 

Nie dajemy osobnej gwarancji na ramę. Rower należy dostarczyć do serwisu w stanie w jakim uległ uszkodzeniu. Tak więc nie można dostarczyć tylko samej ramy dotyczy to również innych podzespołów.

 

Cóż, to co mi napisali jest zgodne z warunkami gwarancji. Jednak ogólnie czuję się nieco "oszukany" bo byłoby dla mnie znacznie korzystniej gdyby gwarancja dotyczyła poszczególnych części (a ramę mogliby w ogole specjalnie traktować i dać dłuższą gwarancję).

 

Jak to jest u innych producentów? Ja się trochę zniechęciłem do Unibike'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak qumpel kupił meride w Lublinie na Zana i chciał wymienic części to mu też powiedzieli że mu gwarancja przepadnie...

Nie masz tych starych części jak masz to pozakładaj z powrotem bo tak sobie myślę, że chyba jak by to uszło to Ci cały rower wymienią no bo co pospawają ??

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...