Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Suntour XCM 100mm - nie odbija


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj podczas jazdy przydarzyła mi się niemiła niespodzianka. w trakcie jazdy zauważyłem że amortyzator jest do połowy (prawie) goleni wbity i gdy zsiadłem z rowerku położenie amorka się nie zmieniło musiałem go ręką wyciągnąć do pozycji wyjściowej. próbowałem na sucho sprawdzić jak chodzi i okazało się że ledwo co udało mi się go wbić do połowy goleni (bardzo ciężko chodził) i w tej pozycji pozostał. dzień wcześniej sprawdzałem go na sucho i chodził rewelacyjnie dociskałem go do końca a jak puszczałem kierownice to odskakiwał a dzisiaj lipa. nie wiem o co chodzi. no nie powiem żebym jeździł delikatnie ale skoków lub czegoś w tym stylu nie praktykuje. na ostrzeżeniu napisane było "przeznaczony do XC" no i tak jeżdżę głównie leśne drogi które jak wiadomo nie są gładziutkie zbytnio:). nie wiem czy to ma wpływ ale dzisiaj jeździłem w dość bardzo mokrych i błotnistych warunkach. oczywiscie zdaje sobie sprawę że ten amorek to niska półka ale bez przesady, przejechane mam na nim dopiero 250 km i trochę mnie zdziwiło że mi "padł". więc byłbym wdzięczny jakby ktoś mi dał jakieś wskazówki co się mogło stać i czy nie lepiej odrazu zakupić coś konkretniejszego. i właśnie odnośnie tego zakupu to mam pytanko co byście mi zaproponowali "konkretnego" za powiedzmy 500 małe odstepstwa od tej kwoty mogą być. jeżeli chodzi o posiadany rowerek to jest to giant yukon 2008 (v brake) ... maszyna na dobry początek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...