Skocz do zawartości

[rower] giant yukon fx 3


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Hajto ja wyczynowo nie jezdze:)jedynie turystyka a tranc kosztuje 5tys tak ze jeszcze ze 2 bym musial uzbierac:)i niewiem czy warto?A kobieta jak sie dowiedziala ze chce tyle na rower wydac to mi powiedziala ze mnie poj....:P No ale cóz tak to jest z tymi kobietami:P

Edytowane przez daro21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,czy siak ,3500 zł to całkiem niezły budżet,u mnie w mieście w sklepie za tyle właśnie stoi Trance,X3 chyba,ale rocznik 09,nówka.Ty zdaje się mówisz o roczniku 2011,5000zł to tak ,zgodzę się.Nie trzeba jeździć wyczynowo,żeby mieć dobry rower:-).Ja na swojego Fx- nie narzekam w sumie :-).Mój adres -hajniasty@o2.pl.Napisz kolego daro ,pogadamy :-)Ps.@ Kazu 736 -większy damper raczej nie,lepszy tak :-).Poprawi pracę ramy( i tak w sumie niezłą ).

Edytowane przez Hajto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo dawno tu nie wchodziłem :D

 

ale nabazgram sem coś , jeśli chodzi o damper na wszelkie sposoby myślałem ale nie wymyśliłem jak wsadzić większy , a z pytaniem do "gianta" raczej sie nie kłopocz napiszom Ci żeby nie wsadzać nic innego niż ich najlepszy sprzęt bo to zmieni wszystko i rozumując ich tokiem myślenia rower wogóle nie będzie sie nadawał do jazdy :D , ale nie zaszkodzi wymienić damper , na cosik lepszego bo z tego co widze orginalne szybko sie kończą , za to amortyzator przedni (jeśli chodzi o nieszczęsnego darta 2) wymienił bym najszybciej ;p cieknie poci sie sapie i te sprawy , maksymalny skok jaki ja widze w tej ramie to 140mm nie więcej , mój yukon nie ma ze mną łatwo bo za puźno wykryłęm u siebie chęci do bardziej ostrzejszej jazdy , ale to do końca tego sezonu potem biednemu yukonowi odpuszczam ;p

 

Co do rozmiaru ramy ja mam osobiście 173 cm i "M"ke nie wiem jak odczucia innych ale jak bym miał z 10 więcej zastanowił bym sie nad "L"ką

 

I nie ma co brać fulla do miasta , bo to znaczna strata energi przy pedałowaniu na asfalcie :D chyba że ktoś lubie nadto pakować łydy ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie full??Musisz sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie,jak jeździsz,gdzie jeździsz.Używany,nówka ??Za 3500zł można trochę pokombinować.Może jakaś Kona jeśli sztywniak to może to http://allegro.onet.pl/rower-kona-cinder-cone-red-18-2010-i1590578688.html na przykład.A tu bardziej hardcorowa propozycja :-) http://allegro.onet.pl/awsome-kona-coiler-dh-fr-all-mountain-marzocchi-55-i1592620864.html .Pozdrawiam :-)

@ witaj xyz99999 !! Twój Fx jeszcze żyje ?? :-P.Jeśli tak,to tylko dobrze o nim świadczy :-).

Edytowane przez Hajto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne zmiany wymuszone sezonem.Postanowiłem raz na zawsze (czyli jakieś 15.000km :) zażegnać problem luzu piasty tylnego koła,zmieniając ją na to http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18663cdf755761c5.html (cztery maszynowe łożyska,terkocze jak wściekła :) )Do kompletu poszła do wymiany tylna obręcz.Zgubiła szprychę,co nie od razu zauważyłem.Na szczęście wypadła w domu,w trakcie oględzin tylnego koła ...Więc została zastąpiona,z konieczności obręczą Alexrims http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b73de9041bd6ec21.html To na razie tyle :-).Zostaje jeszcze damper i w przyszłości,jeżeli ma być poważnie ,hydrauliki :-).Pozdrawiam wszystkich.Miłego śmigania :-)

Edytowane przez Hajto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie full to co moglibyscie w tej cenie polecic?

jezeli miasto i troche teren to moze cos na 29 " np . kross big wheel.

ze swojej strony dodam , ze mam 180 i M była ok .przymierzałem sie do L ale niestety za wysoki przekrok ramy . potrwierdzam, że oba amory sa do d..... i nie ma zbytniego sensu brać fulla do jazdy po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Ja i tak, w tej cenie polecam "full",bo z tego co wyczytałem,kolega daro21 preferuje jazdę raczej w terenie.Do tego pasowała by(rozmiarem też) np.taka kona http://allegro.onet.pl/rower-kona-one-20-2009-rozm-18-30-w-wa-i1649175856.html,już się nawet jej temat tam przewinął w postach.Dobra alternatywa dla yukona,ją bym brał na Twoim miejscu.A co do amortyzacji yukona,7000km to potężny przebieg.Mój dart pociekł po ok.3000km z pod regulacji tłumienia.Nie serwisowałem wcale,i pewnie tu był błąd.Ale damper ,mimo lekkiego stukania,dalej spełnia swoją funkcję,trzyma ciśnienie,tłumienie działa, jeszcze :-).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Hajto : oczywiście że żyje , niestety nie mogłem wytrzymać i musiałem coś zmienić , nowością jest nowa przerzutka tył , zmieniłem na xtr-a na krótkim wózku , przyjemnie przeżuca , 2 zmianą są nowe podeszfy , zamienione na miniony hightrollery z tyli 3 rodzajami gumy , troche po trasie jeździłem i na razie jak przyklejone , no i wsadziłem na chwile moją perełke ostatnie którą jest fox 40 , zabawnie wyglądał , jeszcze troche i złoże zjazdówke to wreszcie yukon będzie wykorzystywany tak jak powinien .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)Witaj xyz99999 :-)To dobrze że yukon żyje.Widzę,że idziesz właściwą drogą składając zjazdówkę :-)Bakcyl połknięty,cykloza na całego:-)Fox 40 ??Skąd go u diabła wytrzasnąłeś ??:-P.Ciekaw jestem,jak yukon z nim wygląda :-P Pozdrawiam

Edytowane przez Hajto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) Dzięki za odpowiedz.Nie wygląda tak źle :-).Ja sobie zdaje sprawę,ze na używkach,taki Fox 40,nowy,trochę kosztuje...Teraz tylko jakąś ciekawą ramkę do tego dokupić,i będzie wymiatacz :-).Na allegro widziałem przed chwilą Commmencal Supreme za 2500zł :-D.Pozdrawiam .Ps.Widziałem zdjęcie Yukona na jakimś amorze o skoku 178 mm,ale za to to zdjęcie,to prawdziwa perełka :-)

Edytowane przez Hajto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej xyz99999 :-).Mam jeszcze pytanko.Jaki konkretnie mają rozmiar te miniony ??Są różne,i nie wiem,jaki Tobie podpasiały(moje nokian-y są ok ale z tego co widzę,łatwo je przebić-taka mieszanka chyba ) .Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:-) Oki dzięki za info !! 2.5 ,dobrze wiedzieć ,one będą następne,jak pokonam nokiany :-)(dwie gumy w trakcie jednego wypadu)ale sprawce w postaci kawału betonu już wykopałem z ziemi i wywaliłem.W miejscu ,gdzie wypadałem z lasu na ogół na tylnym kole,wystawały dwa ostre guzki z tego kamola .Więc nic dziwnego...

Edytowane przez Hajto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...