Skocz do zawartości

[opony] Przebita opona i co dalej - Help me! :P


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie to mój pierwszy post tutaj, więc korzystając z okazji się przywitam.

 

Jestem totalnym noobem rowerowym, kompletnym laikiem, który ucieka od śrubokrętów itp. :) Jednakże niedawno kupiłem rower i niejako stał się on moim małym "oczkiem w głowie". Kłopot w tym, że gdy pojawia się problem, to nie wiem co robić:) Chciałbym się nauczyć dbać o sprzęt.

 

Do rzeczy - złapałem z tyłu gumę podczas nocnej przejażdżki. Widocznie jakiś krawężnik był za wysoki:(

Właściwie co dalej powinienem robić, aby to naprawić? :P

 

Opona to Kenda Koyote 26 x 1,95.

 

Zapewne są dwie opcje -

1. idę do serwisu, a tam mi zrobią wszystko ale mnie ostro skasują. (i nic się nie nauczę, aby w przyszłości móc sobie radzić)

2. pomożecie mi, krok po kroku mówiąc co dalej. Może iść do wulkanizatora z oponą? A może zdjąć z koła i radzić sobie jakoś domowo?

 

(Generalnie rzecz biorąc widziałem, że są tu grupy regionalne i sporo osób z Bydgoszczy. Może ktoś za symboliczny czteropak piwa (plus oczywiście koszt wszystkich materiałów) zechcę mi pomóc/pokazać i nauczyć co trzeba robić z przebitą oponą?) :P Wszakże, idzie weekend... może jakiś pasjonat znajdzie trochę czasu... :P

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz kolo (jak masz szybkozamykacz) albo je odkrecasz (jak masz na sruby) spuszczac powietrza chyba nie musisz? (juz masz) scigasz opone jakies lyzki sobie kup lub lyzka stolowa ;)obadaj opone wewnatrz i na zawnatrz coby nic w niej nie bylo teraz 1. wymianiasz detke ktora dostaniesz w rowerowym lub 2. bawisz sie w zaklejanie polecam wymiane detki :) mniej zabawy tylko wez podobna rozmiarowo jak twoja lub dopasowana do opony no i pozniej tylko zakladanie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala adnotacja bys mial latwiej pozniej. Wyjmij tylko jedna strone opony..druga zostaw. Z tak wyjeta opona wyciagnij detke..wloz nowa (ladnie uloz by sie nie skrecila). Potem wloz opone na miejsce (uwazaj by nie przyciac detki). Napompuj lekko ponaginaj lekko opone (by detke ulozyc do konca). Pozniej napompuj do preferowanego cisnienia. Podawac na cieplo. Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...