Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Te z ich strony jakieś nie ostre :), no i nie widać tak przestrzeni :) Żartuję oczywiście.

Co do jazdy, póki co niewiele mogę powiedzieć. Zrobiłem nim niecałe 100km i jestem amatorem. Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Inna pozycja w porównaniu do ostatniego roweru (bardziej pochylona). Jestem w trakcie ustawiania Reby. Wydaje mi się, że za mało wybiera. Zmniejszyłem już ciśnienie, ale aura nie sprzyja, by przetestować ustawienia. Póki co jestem bardzo zadowolony. Ostatnio po dwóch godzinach jazdy nie miałem ochoty w ogóle z niego zsiadać. Amortyzatory jeszcze nie dobiły, ale odrywałem się niewiele ponad 50cm :) Skakałem ze schodów. Jak tylko wrócę z konkretniejszej wyprawy, dam znać. W miarę możliwości i trafnych spostrzeżeń oczywiście:). Pozdrawiam

post-141112-0-78124100-1307391217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawili mi amortyzator jak i damper w Canyonie. Z tym, że przód według tabeli a tył bardziej pode mnie. Damper na obciążeniu, kiedy stoję w miejscu ugina się około 20% Na razie zamierzam zająć się przodem. Jakieś podpowiedzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od razu robi się człowiekowi lepiej :)

 

Dziś pierwsze jazdy z ciśnieniem 120+ i 110-. Jakby trochę lepiej, ale wciąż podczas hamowania pojawia się efekt "nurkowania". Kolejne testy wkrótce.

Ps. Canyon dostał nowe błotniki. Pozostało z nich oczywiście tylko mocowanie pod amorkiem. Reszta leży w domu i czeka na deszcz :). Nie będzie już tłumaczenia, że aura nie sprzyja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozglądam się za fullem i w oko wpadł mi ten Nerwus MR:

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2069

Szkoda że nie ma niższej i tańszej wersji np z Rebą, myślicie że jest możliwość załatwienia czegoś takiego w Canionie.

 

Ewentualnie jeszcze jest opcja Nerwusa XC 6,0. Ale chyba wolałbym MR..

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=2073

Będę miał też problem z rozmiarem M czy L. Teraz mam Cube 20" LTD, więc chyba raczej L...

 

Z tego co wiem to można go nabyć tylko zamawiając w Niemczech, czy stosują jakieś posezonowe obniżki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje śledzić na bieżąco właśnie outlet. Nawet parę razy na dzień. Dobre oferty potrafią zniknąć w przeciągu paru godzin. Od czasu do czasu wrzucają coś ciekawego. Zauważyłem jednak, że rzadziej rozmiary L. Prócz outletu zdarzają się przeceny przy okazji jakichś imprez, odbywających się na terenie siedziby. Wtedy musisz zadzwonić i spytać, czy nie mają czegoś w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano był :), tylko chyba rozmiar S lub M. Ile masz wzrostu?

 

Jeśli zdecydowałbyś się na rower z outletu poniżej 2011r. proponuję zrobić screena, lub zapisać sobie dokładnie parametry sprzętu. Tak na wszelki wypadek, gdybyś chciał do niego wrócić podczas oczekiwania na przesyłkę. Ogłoszenie po zamówieniu znika po niedługim czasie i nie ma możliwości pełnego go odtworzenia

 

Pojawił się kolejny raz http://www.canyon.com/outlet/artikel.html?o=A1025237

Widocznie ktoś zrezygnował. Nie sugeruj się też rocznikiem 2009. Najprawdopodobniej chodzi tu o ramę. Inne części mogą być z 2010-11roku.

"SE" czyli Special edition wypuszczają czasem w takim łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziło mi o ten biały :)

 

Co do ramy, nie zajmuję strony. Po części rzecz gustu. Ja mam 187cm i nogę 91cm. Jeżdżę na rozmiarze L. Za miesiąc jestem w Kielcach. Nie ma problemu, żebyś się przymierzył :.) Zwróć też uwagę przy ewentualnym zakupie, na czas oczekiwania na dany model (kolor). Podają na bieżąco numer tygodnia w którym będzie dostępny. Czasem trzeba poczekać półtorej miesiąca + przesyłka, może to trochę potrwać. Z outlet zdecydowanie krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić w tej sprawie, od siebie mogę dodać, że jak wybiorę się w góry, to moje krocze czasami cierpi... :>

Nogę masz minimalnie krótszą od mojej, dlatego gdy weźmiesz rozmiar L, wiele złych rzeczy może się zdarzyć :)

Rozmiar L jest 23mm wyższy od rozmiaru M. Może być duszno...

Skonsultowałbym to z Canyonem, jak chcesz to napisz po polsku, a ja Ci przetłumaczę na angielski.

 

 

PS. Może wybierz się na Zlot forum (1-3 lipiec) i sobie pojeździć na Canyonach :)

Spodoba Ci się mój, ja Ci go sprzedam i kupię sobie Nerve AM :P Chytry plan ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w SPD więc jak spadam to już na grubo :) najczęściej kładę się na boczek.

Nie wiem czy nie pisałem wcześniej, ale teraz mam Cube LTD 20 cali, siodełko na maxa przesunięte do tyłu, i najwygodniej mi leżeć na rogach.

Próbowałem Cube LTD 22" i było mi dość wygodnie, fakt że zwrotność już słaba.

Także chyba pójde w XC 6.0 20"

 

Napaliłem się na ten zlot i miałem jechać, ale wygrał termin 2 lipca, a ja mam wesele w rodzinie.

A jakiego max tego XC, 6,0 ? Ale raczej używany odpada, musi być dziewica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...