Skocz do zawartości

[koło] Tylne koło ociera o ramę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem pojawił sie dzisiaj, otóż tylne koło mi ociera na dole o rame, znaczy sie opona trze po stronie przeciwnej od zębatki, koło jest na imbus i jest zakręcone do oporu a dzisiaj zaczęło trzeć po dniu lekkiego katowania w dircie, pare uderzeń było na tylnie koło, więc to może ośka, czy koło czy co? Prosze pomóżcie.

 

 

jest ktoś kto pomoże? bo jakoś to forum słabe, żadnej pomocy..

 

To nie forum jest słabe tylko to raczej Twoja wina, że brak jest odpowiedzi. Doprecyzuj sprawę, a przede wszystkim użyj wyobraźni i sam sprawdź kilka rzeczy.

 

Odwróć rower pokręć kołem i się przyjrzyj czy koło obciera cały czas (w ciągu całego obrotu) czy co chwilę. Zwróć uwagę przyglądając się oponie czy Ci "lata" na boki czy też nie. Jeżeli lata na boki a twierdzisz, że jest mocno przykręcone to najprawdopodobniej się pokrzywiło i trzeba wycentrować.

 

Jeżeli obciera cały czas to najprawdopodobniej przekrzywiło się na mocowaniu (obejrzyj z każdej strony obracając kołem) ... spróbuj odkręcić i przykręcić ponownie tak żeby nie obcierało. Zobacz czy to przyniesie efekt, jeżeli nie, problemu trzeba będzie szukać gdzie indziej.

 

Najpierw pomyśl i pokombinuj sam ... a potem jak nie wiesz, zadawaj konkretne pytania, wzbogacone o spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuje konkretniej budować zdania by można było mnie bardziej zrozumieć.

 

To co mówisz sprawdziłem, koło ma ok 3mm bicia na bok o dziwo w tym momencie kiedy odbija też w tym samym momencie odbija tarcza od hamulca, czyli koło jest krzywe czy może piasta albo oś? Bo tarcza identycznie z kołem bije a koło raczej miejscami ryje o rame chociaż już mi lakier spiłowało od tego ocierania. Normalnie oddałbym do centrowania ale to że tarcza bije nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...