Skocz do zawartości

[obręcz] Dartmoor blizzard czy Sun rims rhyno lite XL ?


adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję odpowiedniej obręczy do dirtu/ streetu na 26" pod V-ki na tył. Za bardzo się nie znam

dlatego proszę o pomoc w wyborze między obręczami:

1) Dartmoor blizzard (860g. 70 zł, szeroka na 32mm:)

2) Sun rims rhyno lite XL (565g. 80zł, szerokość:29,2)

3) inne propozycje:))

 

Rozwaliłem starą obręcz alexrims dm 24 (660g.) i jej pod uwagę nie biorę jej pod uwagę. Nie wiem która z podanych wyżej bardziej będzie się nadawała do w/w stylu. Nie wiem czy blizzard nie jest zbyt ciężka (bo niektórzy się skarżą na jej wagę, a ja chciałbym jeszcze czasem oderwać się od ziemi), a Sun rims rhyno lite XL czy nie za mało wytrzymała... Moja waga 65kg.

 

i jeszcze prośba o wybór oponki... czy bieżnik typowo streetowy jak MAXXIS HOLLY ROLLER http://www.rowerowy.com/o...lly_roller.html

nie będzie zbyt "mały" do piachu itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie podpiąc do tematu i spytać jaka musi być mniej/wiecej szerokość obręczy aby bez problemow można było założyc opone min. 2,35" lub 2,6"? oraz czy znajdę dobre opony w cenie do 50zl za jedną (myślałem nad Schwalbe 2,35" ale jest dośc cieżka a ja szukam czegos do duala (jestem początkującym bo do średnio-zaawansowanego brakuje mi jeszcze trochę czasu) http://allegro.pl/item418765204_opona_schw...etka_auto.html) Czy Dartmoor nadaje śie do Dual`u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja Ci odpowiem:

miałem oponkę Schwalbe na 2,35" i z tego co czytałem w necie sa to bardzo dobre opony do dirtu... z jednym minusem. Szybka ścieralność bieżnika i mała wytrzymałość. Ja miałem Schwalbe Fast Fred i rzeczywiście poszła bardzo szybko.

 

co do rozmiaru oponki- miała właśnie 2,35 a trzymała się na obręczy alexrims dm 24 o szerokości 32,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroka opona wymaga odpowiednio szerokiej obręczy. Mavic np. przy obręczy EN321 o szerokości zewn. około 28mm zaleca opony 2.1-2.35. Ja mam na takich Schwalbe Fat Albert 2.35 i jest super. Szersza opona wymagałaby już pewnie obręczy o szerokości powyżej 30mm.

Co do opon, to zakładam że te tanie Schwalbe to Space 2.35? Jeśli tak, to ja bym sobie darował. Wiem, że cena atrakcyjna, ale ponad kilogram to strasznie dużo jak na oponę w tym rozmiarze. Bieżnik też wyjątkowo nie dirtowy/streetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcz minimum 29-30mm, sun ringle rhyno lite xl to miekka obręcz ale dosc wytrzymała bocznie, przez to ze jest miekka łatwo wyrwac z niej kapsle. Do bardzo ostrej jazdy się nie nadaje ale jest dosc lekka i ma piękny wygląd.

Kapsle służą do tego żeby nypel nie wgryzał sie w obręcz i łatwo można było nim kręcić jeżeli chcemy naciągnąć szprychy, wydaje mi się ze też usztywnia obręcz przy otworze, i przy duzym uderzeniu gdy mocne szprzychy np. dt alpine3 mocno naciagnięte wyrywają się z obręczy ten kapselek na obręczy pociagnie za soba troche wiecej materiału z obręczy i będziemy mieli sporą dziurę w ekstremalnym przpadku xD

Są lepsze i tańsze obręcze ale suna się łatwo prostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile konkretnie chcesz wydać, pod v-ki to jest juz z roku na rok ciężej o dobrą obręcz, ryhno lite xl to stara konstrukcja ale daje rade. Jeżeli chcesz twarą sztywną obrecz to bierz mavica 521D stara jak swiat ale dobra. Jeżeli nie zależy Ci na wadze to jest jeszcze taka fajna konstrukcja sun-a jak big mammoth za 90zl mozna dostać kiedyś 199 xD Obręcz niezniszczalna ale waży swoje. Ja dzis odbieram kołko o sporej wadze (novatec 4lozyska+dt champion+ double track) boje się je zważyć xD wage zbijam lekką oponą 510gram i lekka detką maxxisa, ogolnie uważam że pancerna obręcz plus lekka opona to jest dobre połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... aczy coś prócz mavica EX 721 i D521 (bo to praktycznie to samo) na cojeszcze zwrócić uwagę?? EX 729 jest pod tarcze a ja potrzebuję coś pod V-ki ;/ tylko właśnie nie mogę znaleźć czegoś mocnego, szerokiego i w miarę lekkiego - do 700 g. bo mam dość ciężki rower a moja masa nie jest za duża więc z obręczą 850 g byłaby katastrofa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...