Skocz do zawartości

[buty] Scott czy Shimano - wybór spomiędzy 2 modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, zdecydowałem się na zakup SPD. Pojawił się jednak problem w doborze butów... Najpierw miały być shimano m075, jednak zdecydowałem się na 085. Dzisiaj jednak na choryzoncie pojawiły się Scott'y Comp. Ładnie wykonane, skórzane, sztywne, twarde... idealne :icon_mrgreen: Mierzyłem też 075 i przyznam że były sporo miększe od Scottów, bardziej komfortowe (do chodzenia jako takiego) i wygodne w sensie luzu... Nie wiem czy tak powinno być, buty spd powinny chyba być sztywne i mocno trzymać stopę. M085 nie miałem okazji przymierzyć niestety także nie mam pojęcia jak wypadają na tle 075. Do rzeczy... Z tych 2 aukcji, na któe buty wy byście się zdecydowali i DLACZEGO?

 

http://www.allegro.pl/item403309545_buty_r...008_okazja.html

http://www.allegro.pl/item405059776_nowe_b...w_2008_mtb.html

 

Scotty to 249zł (+wysyłka) + koszt pedałów (+wysyłka). Łącznie jakieś 340zł. Shimano M085 to 299zł w komplecie z pedałkami 520 + wysyłka (dzielona z kumplem na 2 czyli 1/2 wysyłki). Co prawda taniej ale może warto dołożyć te parę złotych? Co Wy polecacie, która opcja jest lepsza/korzystniejsza/atrakcyjniejsza? Czy 085 są sztywniejsze od 075? Jak wypadają na tle Scottów?

 

Proszę o rady bo w poniedziałek muszę podjąć decyzję...

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że są też nieco sztywniejsze ale nie wiem ile w tym prawdy. Mają też inną wyściółkę, przynajmniej tak wynika ze zdjęcia... Jest jej jakby mniej czyli but może być twardszy. Ale to tylko gdybanie ;/ Przy okazji jak ta klamra się spisuje??? Nie strzeli przy którejś próbie dociśnięcia? Może rzepy bezpieczniejsze??? Sam nie wiem co radzić. Poradźcie coś :icon_mrgreen:

A może jednak 075 + 520tki za 269zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu miałem identyczny dylemat. Stanęło na butach 075 i pd-m 540. Buty są b. wygodne, dość sztywna podeszwa, nic nie gniecie itp, są dość przewiewne. Co do pedałów, wybrałem 540ki, ponieważ kierowałem się głównie opiniami forumowiczów odnośnie mniejszych luzów względem 520. Poczytaj forum, jest tu sporo napisane o butach shimano 075. Ja polecam Ci zestaw 540 +075.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...