Skocz do zawartości

[obrecz] szerokosc obręczy


Pigipon

Rekomendowane odpowiedzi

chce zlozyc kolko na obreczy DT XR 4.1 ktora ma szerokosc ~22mm. XR 4.2 ma szerokosci ~24mm. teraz pytanie czy warto doplacic do tych dwoch milimetrow? co ja z tego bede mial, procz mniejszej ilosci $$ co w ogole daje szersza obrecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli chodzi o markę DT Swiss to klasa sama w sobie. Porównując te 2 obręcze to XR 4.1 przystosowana jest pod v-brakey, natomiast XR 4.2 pod disci - dane mam z katalogu rowerowego 2008 :-) Więc mogę sie mylić :P Wiadomo, że im szersza obręcz tym mocniejsza jeśli miałbym doradzić to tylko na 32 szprychy abyś miał solidne koło. A czy warto? jak masz kaske to sie nie zastanawiaj. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to, że szerokie opony lepiej się układają na szerokich obręczach. Jeśli planujesz jeździć na oponach od 2,2" wzwyż - wybierz tę szerszą.

I odwrotnie: jeśli chcesz czasem założyć szosowe opony do górala, zbyt szeroka obręcz może to co najmniej poważnie utrudnić, jeśli nie wręcz uniemożliwić.

Pozdrówko milimetrowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę nagryzmole w tym temacie:-) A więc jak wyżej pisałem posługiwałem sie katalogem rowerowym i dystrybutorem DT na Polskę jest AR-MAR ul.Rydygiera 8 Warszawa - www.skleprowerowy.pl tel.22 669 96 90 mam nadzieję, że jakoś pomoglem. Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...