Skocz do zawartości

[Rama] która mocniejsza: NS Surge czy DC Cocker.


Ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dylemat która ramka by była wytrzymalsza NS Surge czy DC Cocker i do której z tych ram bedzie pasował amortyzator z szeroką koroną np Marzocchi 66 . Rama ma służyć do FR i Hardtail DH wytrzyma to NortShore i Duncon ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, obie powinny wytrzymać. I myślę, ze z ich wytrzymałością jest bardzo podobnie.

Jak kupowałem ramę w 2006 stałem przed wyborem bitch czy cock. Wybrałem bitcha - stal, klasyczny i prosty wygląd oraz dużo dobrych opini. W cocku (jak i w cockerze) nie podoba mi się czołgowaty wygląd (duuużo materiału praktycznie wszędzie i sporo wzmocnień), spora główka i jeszcze raz wygląd.

Jakbym teraz stał przed wyborem takim jak Ty - wziąłbym surge jako następce starego dobrego bitcha.

 

edit - a tu małe porównanie - mój bitch i cock kumpla - http://www.pinkbike.com/photo/2066974/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surge kompatybilny jest z amortyzatorami o skoku 120 - 160mm ;> tak pisze na stronce. 66 które chcesz kupić bedzie miało 170 skoku?

Zresztą pewnie mało kto się przejmuje tymi kompatibilnościami skoku przy takich ramach;>.

Cocker chyba nie ma takiego ograniczenia, z drugiej strony słyszałem że są tródności w przechodzeniu szerokiej korony pod rurką w cockerze.

 

Obie ramki są wyczesane, sam brałbym cockera dwóch znajomych z którymi jeżdżę ma tą ramke, jeden używa jej z 888vf już półtora roku, głównie w dh (żar, skrzyczne), zalicza też sporo gleb i nic się z nią dzieje ;>.

No i cocker na żywo nie wydaje się takim czołgiem jak to wychodzi na zdjęciach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...