Skocz do zawartości

[amortyzator Skareb] jak go zdemolowałem


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się podzielić swoim doświadczeniem z amortyzatorem Skareb Super TPC 80 mm z blokadą skoku przez manetkę, wyprodukowany w 2004 roku, zapewnie niektórzy jeszcze takich używają.

Sprzęt kupiłem od znajomego z udokumentowanym niewielkim przebiegiem, regularnie serwisowany w super stanie.

Przez około 2 000 km jeździło się fajnie.

W pewnym momencie zauważyłem delikatne brudzenie się lewej goleni, wyciekał olej przez uszczelkę kurzową.

Pojechałem do serwisu bo akurat miałem po drodze ale że terminy długie a przedemną były zawody to stwierdzili, że jeszcze spokojnie da radę.

Na zawodach dał radę ale kilka dni po zawodach podczas jazdy chciałem zablokować amor a tu nic, blokada nie działa. Pomyślałem trudno i tak idzie do przeglądu. Ale przed przeglądem miałem jeszcze 2 tygodniowy wyjazd z rowerem i nie mogłem go szybko oddać do naprawy.

Zrobiłem bez blokady ze 2 przejażdżki a potem wyskoczyła kolejna awaria.

Amor stracił prawie cały skok, zostało z 20 mm a przy odbijaniu zaczął stukać. Jazda już nie była przyjemna, ale co miałem zrobić. Trasy miałem zaplanowane i tak przemęczyłem się chyba z 200 km. Na ostatniej jeździe Skareb dokonał żywota.

W połowie trasy wyskoczyła prawa górna uszczelka, cały olej uciekł.

Teraz amor jest już wysłany do serwisu, zobaczymy co trzeba będzie naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Amor wrócił z serwisu cały i zdrowy. Za 190 zł zostały zrobione następujące rzeczy:

Przegląd czyli czyszczenie, smarowanie, wymiana oringów i oleju.

A dodatkowo: wymiana linki i pancerza od blokady, wymiana zaworu powietrznego, wymiana uszczelek kurzowo -olejowych.

Sam przegląd kosztował 90zł a zawór i uszczelki 100zł.

Do tego ekstra koszty przesyłki 44 zł.

 

Amortyzarot znów chodzi jak należy i oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...