Skocz do zawartości

[9073g] Whistle Arawak disc!


siwyex

Rekomendowane odpowiedzi

[EDIT] - 1.09.2009r. - Wymiana korby, ponieważ M960 już była wysłużona, zmiana siodła, ponieważ tune już po kolejnej reanimacji wylądował w szosie (jest zbyt miękki - 2x robione pręty i pęknięta skorupa. Rower w wersji wyścigowej jest ciężki, ale mam nadzieje że niezawodny. Chciałbym do końca sezonu zmienić jeszcze koła na jakieś SLR'y, ale to się okaże jak będzie wyglądała sprawa z budżetem.

 

Jest to rower przygotowany stricte na wyścigi/maratony czyli nie zawiera opon typu flyweight oraz dętek flyweight...Jednak wersja light także istnieje, gdyż posiadam dętki ultralight i opony, których uzywam czasem na treningach, bo głównie trenuje na szosie.

 

 

Bar edns: Boplight - 62g

Brakes (Front + rear): (Hamulec przedni + tylny) Shimano XTR DualControl 986g

Bottle Cage: Specialized Rib cage - 39g

Cables : (linki + pancerze) NOKON gold + gumki - 88g

Cassette: (Kaseta) Shimano XT 11-32- 261g

Chain: (Lancuch) Shimano XTR - 264g

Crankset: (Korby) Shimano XTR 2007r- 791g

Computer: Polar S150 - 96g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT - 159g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTR 2008 - 198g

Fork: (Widelec) Rock Shox SID race - 1306g

Frame: (Rama) Whistle Arawak M - 1324g

Headset (stery) : FSA 83g

Grips: (Gripy) Author - 22g

Handlebar: (Kierownica) - Easton EC90 - 99g

Top Cap : (kapsel) BOP + Alu bolt 11g

Pedals: (Pedaly) CRANK BROTHERS SL - 264g

Seat: (siodło) Selle Italia SLR Carbonio - 141g

Seatpost: (Sztyca) Votec Carbon "Tune" - 191g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Carbon - 21g

Skewers: (Zaciski kol) Shimano XTR - 119g

Stem: (Mostek) Syntace F99 - 101g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Rocket Ron 2.1 (selected) - 399g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Rocket Ron 2.1 (selected) - 402g

Tubes: (Detki) Maxxis ultralight + płyn slime - 121g+(~100g) + 123g+(~100g)

Wheel Front: (Kolo przednie) 721g

-Hub: (Piasta) Shimano XTR CL

-Rim: (Obrecz) Mavic X717

-Spokes: (Szprychy) DT revolution

Wheel Rear: (Kolo tylne) 851g

-Hub: (Piasta) Shimano XTR CL

-Rim: (Obrecz) Mavic X717

-Spokes: (Szprychy )DT revolution

 

Razem: 9342g

Razem:(wersja light - same dętki ultralight, opony flyweight, brak koszyka, brak licznika, oraz rogów. Jednym słowem wersja jaką wystawia się do projektu) - 8782g

 

 

Aktualnie fotki:

 

4ca26915dec54f07.jpg

79d7bb5d2a5cbb63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję, ale zrobiłem sobie własnej roboty takie jakby bar plugi które minimalnie usztywniają to miejsce...Ogółem to nie idą duże siły na te miejsce, gdyż rogow używam tylko wtedy gdy pokonuje jakiś podjazd, zazwyczaj asfaltowy, ponieważ lepszą kontrolę, wybieranie kamieni, korzeni itp. mam gdy trzymam uchwyt, mogę robić z rowerem co chcę, trzymając rogi czuje jakbym krowe za cycki ciągnął;p hehe

 

Krótko mówiąc, rogi w tym projekcie są zbędne, ale służą jako sytuacja awaryjna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętki + Płyn ??? Dość dziwne połączenie, przy skaebite'cie płyn i tak nie da rady uszczelnić tak wielkiej dziury. Nie lepiej założyć żółtą taśmę notubes'a + płyn i dętki wyrzucić ?

Poza tym jeszcze bym zakombinował coś z przednią przerzutką i zaciskami kół, jest trochę gramów do urwania. Rowerek ogólnie bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o metodę dętka + płyn to fakt, bardzo cięzkie rozwiązanie, ale na razie się nic nie dzieje więc po co zmieniać i kombinować?:) Planowałem jeszcze nie tak dawno zrobić własnie taki myk jak wspomniałem, czyli opaska + płyn, ale z tego co wyczytałem to Rocket Ron'a nie da się uszczelnić...Z resztą to jest za cieńka guma żeby tak ryzykować. W planie są koła Tubeless wiec i opony tez będą UST.

 

Co do zacisków to nie mam innego pomysłu na zaciski, fakt można lekko i bezproblemowo kupując tune, ale to jest wydatek rzędu 200zł aby zyskać 60g...A żadnych bolt'ów nie chcę zakładać bo na maratonie podczas kapcia za dużo kombinacji. (Leżą gdzieś w szafce 60g na imbusa, ale po co to zakładać jak to nie jest poręczne)

 

Przerzutka XT'ka spisuje się już od dawna, i jakoś tez nie widze potrzeby by ją zmieniać...Za kwotę 150zł (za XTR'a) zyskuje 30g, to się nie opłaca, wolę odkładać na koła...

 

Rower jest złożony z pewnych i trwałych komponentów, nie mam tutaj nic, co budzi jakieś refleksje co do wytrzymałości i chciałbym aby tak zostało...Można było za podobne pieniądze wziąć wziąć i wrzucić piasty kozaka, czy obręcze Sun Rims'a, oraz V'ki, ale to nie do tego służy mi ten sprzęt. Pierwsze przygody z moimi light'owaniem własnie wyglądały na kombinowaniu jak najlżej, ale potem kończyło się to źle, to pękło, to się nie spisało, to szumi itp. Po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku że nie waga jest priorytetem, a NIEZAWODNOŚĆ!

 

Sztuką jest złożyć lekki i niezawodny rower, a nie mega lekki z obawami czy dojedziemy do mety bez żadnej awarii...:)

Edytowane przez Odi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niezawodności masz rację, ale płyn w dętce to akurat nie działa i jest bez sensu. Sam osobiście uszczelniałem rocket rony na obręczach X717 więc nie ma żadnego problemu, wszystko działa jak należy. Co do kół tubeless to co dokładnie masz na myśli ? Ostrzegam przed mavic'iem, bezawaryjne na pewno nie są, miałęm crossmaxy i radzę trzymać sięod tego ustrojstwa z daleka, zresztą jest gdzieś na forum mój test tych kół.

Opony UST możesz założyć na zwykłą taśmę również, wyjdzie lżej. Zaciski kcnc na przykład, 46g komplet za około 150zł dostaniesz. Zależy też do czego ten rower ma być, jak planujesz ścigać się na jakimś tam poziomie to warto poskładać sprzęt odpowiednio i usunąć każdy zbędny gram z roweru. Jak wystarczy Ci po prostu sprawny i lekki rower to nic nie zmieniaj, jeździj i ciesz się fajnym i lekkim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa czy nie działa tego nie wiem, przejechałem tak już ~10 wyścigów + treningi w górach i ani razu nie przebiłem, a czy zalepiało też nie wiem...

 

Koła to myślałem właśnie o crossmax SLR, wiem że są słabe i wiątkie, oraz w syfie piszczą, ale ja waże 65kg, więc sztywnośc mnie za bardzo nie interesuje bo mało co się podemną gnie:) A to czy piszczą czy nie, to już kalafior, w syfie wszystko piszczy:) Zastanawiam się jeszcze nad XTR'ami, ale nie ma chyba sensu mając komplet X717 + XTR + revolution.

 

Na razie zostaje jak jest, całkiem możliwe że na nowy sezon znów coś ze Stanów przyciągne(wszystko zależy jak dolar bedzie stał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLR'y sobie odpuść, jak dużo jeździsz to te koła nie są na pewno dla Ciebie. XTR'y też nie są idealne, najlepiej poskładaj coś z komponentów DT (240S/revo lub aerolite/ztr olympic... ) Można takie koła czasem wyrwać za bardzo rozsądną kasę z Niemiec. Czasem też na ebaju są dobre okazje z USA, trzeba często zaglądać i szukać, czasem coś się trafi. Ale z tego co widzę koła masz całkiem ok więc chyba nie ma na razie co kombinować. Dużo na wadze nie zyskasz a kasy wydasz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Slry wiotkie... ? Chyba ktoś tu ostro przesadza, nie są to idealne koła ale na pewno nie są gumowate. Na swoich zrobiłem ok 8000km i problemów nie ma z wytrzymałością. Irytujące jest tylko to, że skrzeczą no ale taki ich urok :]

 

http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheels/Wheelset/mavic/crossmax-slr-disc/PRD_414927_157crx.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

2009 mają nieznacznie lżejsze obręcze (po ~20g), ale masa została zwiększona w piastach - suma sumarum waga identyczna. Jeżdżąc na slrach 2009 nie odniosłem wrażenia mniejszej sztywności kół w porównaniu do 2007

 

http://www.mavic.com/mtb/products/crossmax-slr-disc.996414.1.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2009 mają nieznacznie lżejsze obręcze (po ~20g), ale masa została zwiększona w piastach

 

Wiesz może co zmienili w piastach ? Dalej w bębenku króluje teflonowy ślizg (o wytrzymałości jednego błota..) ? Mam nadzieje że w końcu poszli po rozum do głowy i w piaście znajdują się 4 porządne łożyska. Z zapadkami może coś kombinowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga...Dzięki Lookas:) Nie słyszałem o tym.

 

Dziś zrobiłem serwis piast XTR'a i łożyska po 2000km (ok 1000km to same wyścigi) wyglądają wyśmienicie, zero syfu! Niestety jest też zła wiadomość bębenek jest na wyczerpaniu:) Uszczelnienie mają rewelacyjne, ale nad zapadkami muszą jeszcze popracować.

 

Wymieniłem także klocki w swoich XTR na swissstopy, oraz wymieniłem olej w hamplach. Ogólnie to przygotowałem już rower prawie do zimowego odpoczynku. Zostały mi może jeszcze z 2-3 wyścigi na MTB i jeden szosowy i chyba kończę ten sezon:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrym pomysłem będzie zamiana planowanych ztr na frm xmd333 masa ~320g dla 32H i ~330g/28H duża dostępność kolorów i względnie niska cena - myślę nad nimi do ktma...

Polecam te obręcze. Naprawdę je chwalę i w połączeniu ze szprychami Revo przy moich ~60kg są naprawdę sztywne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wybór już padł:)

 

[EDIT] - 8.10.2009r. [/b]Wymiana kół i tarcz hamulcowych, waga znów w dół :D Na chwilę obecną nie mam nic do zmiany(prócz opon UST). Da się jeszcze spokojnie zbić na hamulcach, przerzutce przedniej, kasecie, zaciskach kół ale to mi się dobrze sprawuje więc po co zmieniać...:D

 

Wersja light:

Brakes (Front + rear): (Hamulec przedni + tylny) Shimano XTR DualControl 752g

-Rotor: (Front): (Tarcza przód) - Alligator 160mm - 76g

-Rotor: (Rear): (Tarcza tył) - Alligator 140mm - 62g

-Rotor bolts: (śruby do tarcz) - 29g

Cables : (linki + pancerze) NOKON gold + gumki - 88g

Cassette: (Kaseta) Shimano XT 11-32- 261g

Chain: (Lancuch) Shimano XTR - 264g

Crankset: (Korby) Shimano XTR 2007r- 791g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XT - 159g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTR 2008 - 198g

Fork: (Widelec) Rock Shox SID race - 1306g

Frame: (Rama) Whistle Arawak M - 1324g

Headset (stery) : FSA 83g

Grips: (Gripy) Author - 22g

Handlebar: (Kierownica) - Easton EC90 - 99g

Top Cap : (kapsel) BOP + Alu bolt 11g

Pedals: (Pedaly) CRANK BROTHERS SL - 264g

Seat: (siodło) Selle Italia SLR Carbonio - 141g

Seatpost: (Sztyca) Votec Carbon "Tune" - 191g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Carbon - 21g

Skewers: (Zaciski kol) Shimano XTR - 119g

Stem: (Mostek) Syntace F99 - 101g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Rocket Ron 2.1 (used) - 399g

Tire (Rear): (Opona tylna) Continental Speed king supersonic 2.1 (used) - 402g

Tubes: (Detki) Maxxis ultralight - 244g

Wheel Front: (Kolo przednie) 701g

-Hub: (Piasta) Crossmax SLR

-Rim: (Obrecz) Crossmax SLR

-Spokes: (Szprychy) Crossmax SLR

Wheel Rear: (Kolo tylne) 862g

-Hub: (Piasta) Crossmax SLR

-Rim: (Obrecz)Crossmax SLR

-Spokes: (Szprychy )Crossmax SLR

Razem: 8970g

 

 

Other: (inne)

- Bar ends: (rogi) Boplight - 62g

- Computer: Polar S150 - 96g

- Bottle Cage: Specialized Rib cage - 39g

 

Na wyścig/maraton : 9167g

post-106546-1255014441,69_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...