Skocz do zawartości

[siodlo] selle italia signo gel flow vs slk


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu zastanawiam sie chyba nad najwazniejszym elementem roweru - siodelkiem, do rozwazenia sa juz tylko 2 siodla - slk i signo gel flow, pytanie ktore bedzie lepsze, w planach jest jazda praktycznie codziennie przez blisko miesiac, wiec fajnie byloby jakbym to przetrwal

 

wyglad, waga bez znaczenia

 

iteresuje mnie tylko wygoda, jakosc tlumienia drobnych acz wnerwiajacych wibracji (np kiepski asfalt, albo jazda na mocno terenowych oponach po szosie)

 

warte podkreslenia sa: mam strasznie czula prostate - nie potrafie jezdzic na siodlach bez tunelu/dziury + fakt ze mam stosunkowo szeroka miednice ^^ hehe

 

 

co wybrac?interesuja mnie tylko opinie uzytkownikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę Selle Italia Max Flite Gel Flow? Ma otwór dużo szerszy niż Flite Gel Flow i jest ogólnie nieco szersze- właśnie dla osób z trochę większym rozstawem kości kulszowych. Ponadto ma fajny system tłumienia drgań, który działa w rzeczywistości a nie tylko na papierze folderów reklamowych. Waga 300g.

Od paru dni takie ujeżdżam i jestem pod wrażeniem komfortu jaki daje to siodło (a też nie cierpię ucisku w kroczu). Przestestowałem kilka siodełek, w tym wspomniane Flite Gel Flow, które choć bardzo dobre, nie umywa sie do Max Flite.

SLK i Signo nie miałem okazji testować, ale sądząc po wymiarach i parametrach technicznych, Max Flite powinno być wygodniejsze, a jak piszesz, wygoda to Twój priorytet.

Mam nadzieję że pomogłem- pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...