Skocz do zawartości

[mostek]ritchey pro regulowany


justgirl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc,w moim rowerze jest sztywny mostek i dużo za długi aż nie sięgam do kierownicy,mogę okazyjnie zakupić krótszy i regulowany mostek ritchey pro,ja mam obecnie podstawowy model ritchey,pytanie jest odnośnie regulacji,czy ta śruba jest stabilna,nie zacznie się odkręcać,nie chciałabym żeby kierownica mi się złożyła :-) a nigdy nie mialam takiego mostka,proszę o szybką odpowiedz i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kontuzje kręgu i im wyżej będzie kierownica tym lepiej dla mnie bo nie będę tak obciążać rąk,mam najdłuższy mostek ritchey podstawową wersję bez nazwy 4letni,był na standarcie authora versusa,resztę mam też zwykłą,prostą kierownicę ritchey i stery też ritchey,nic z tych rzeczy nie ma zadnego dodatkowego opisu,więc wnioskuję,że to podstawowe modele,ten gięty to był model pro 90mm bodajże,u mnie problem jest podstawowy,mam ramę 19" a ja mam 170cm i przy tym mostku,z siodełkiem wysuniętym do przodu ledwo co sięgam kierownicy :-))) cierpią na tym moje plecy ,dlatego chcę skrócić jak najbardziej odległość od siodełka do kierownicy

ah,cena to 49zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny ma 140mm,a to bardzo duża różnica,wymiana ramy odpada bo to author versus,ramę trudno dostać a w sumie ta mi się bardzo podoba,już nie robią takich czerwonych,a nowe modele są brzydkie.Jeżeli chodzi o sam rozmiar to drugą ramę mam 18" w nowym cubie ale wymiarowo jest podobny do mojego,kwestia tego,że w nowym mostek jest krótszy i geometria ramy inna,no i gięta kierwnica też trochę daje.Ogólnie te 3-4cm dają bardzo dużą różnicę.Może faktycznie sztywny mostek byłby ok,nawet droższy bo ten jest trochę ciężki,ale ja się nie znam zbytnio na tych kątach mostków a w katalogu rowerowym widzę ,że niektóre robią z różnymi kątami nachylenia.Może jest jakiś sztywny,krótki bardziej podniesiony do góry?Dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze - 140mm ! Rarytas. Mostek np. taki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=386267398 lub inny - wystarczy wejśc na Allegro - kolory i rozmiary do wyboru ,ceny też . Jeszcze pytanie - rura sterowa widelca - ile wystaje z ramy ? Chodzi o to że mostek z duzym kątem wygląda raczej srednio , jesli sterówka jest wystarczająco długa -lepszym wyborem będzie prosty mostek , a najładniej wygląda gdy jest równolegle do podłoża . Troche sie spózniłas , niedawno sprzedałem za 70zł mostek KCNC Red - czrwony anodowany 80mm , do ramki pasowałby akurat.W doborze długości mostka powinna pomóc ta tabelka - ponoc się sprawdza http://www.cyf-kr.edu.pl/rowery/rozmiarr.html 4df25023bf3d9ea1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszę: sprzedam rarytas :-) Na allegro jest tego tyle,mam katalog rowerowy 2008 i tam też jest sporo mostków,problem w tym że trudno jest wybrać jak się człowiek na tym nie zna,licząc od ramy wystaje 6cm,liczę z podkładkami i resztą :-) chyba muszę się doszkolić,bo wstyd mieć 2 rowery za tyle kasy i nie umieć ich przerobić :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...