Skocz do zawartości

[rower] Ibis Mojo by Mako...


mako7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Rower w nowy amor uzbrojony, hamulce także, czekam na resztę osprzętu... Już jestem na wadze około 10600 g, a po dojściu sztycy, mostka i korby powinno być jakieś 300g mniej..., ciężko będzie bez zmiany kół zejść poniżej 10 kg, ale blisko tej wagi na poziomie 10100 g powinno się udać....

 

Niestety trzymające mnie przeziębienie skutecznie blokuje testy DT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc początek testów DT130 i pierwsze wrażenia z jazdy..., ustawienie według zaleceń producenta to kompletna bzdura, ściągnąłem z ciekawości manuala Pace i jest zdecydowanie lepiej i bliższe tego co po przejechaniu 150km mogę uznać za zadowalające. Generalnie amortyzator, wybiera bardzo ładnie, fajną funkcją jest LaunchControl po wciśnięciu obniża amortyzator i usztywnia do wartości około 90 mm skoku co przy podjeżdżaniu jest fajnym dodatkiem, po wyciągnięciu pokrętła, amortyzator odskakuje do wartości pełnej i możemy korzystać z pełnych uroków 130mm :-). Sztywność OK i tu widać różnicę do Pace bo wiem ,że oni mieli z tym problem ale DT dołożyło swoje 2 słowa i ja ni widzę żadnych problemów. (Ważę poniżej 85kg).

 

Myślę że całkowite dojście do ładu is składu jeszcze mi trochę zajmie. Ale na razie jest OK.Spełnia moje wstępne oczekiwania i chyba będzie lepiej....

 

Nadal czekam na resztę osprzętu do mojej specyfikacji na 2010 i chyba z powodu korby poczekam dłużej niż się spodziewałem... Ale cel waga około 10kg nadal realny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie ibis stracił pióra :(

 

kiepskiej jakości łozyska, tylny tłumik dt carbon niepolecany przez właściciela firmy ibis Scotta Nicholsa :), oryginalny fox w moim odczuciu porównawczym do innych amorkow robi z ibisa krótkoskocznego fulla do xc/maratonu :)

zawieszenie które buja choć producent obiecuje że nie buja i kopie mimo ze zapewnia się klienta że nie kopie. ciekawe że oni nie dostrzegają ZUPEŁNIE rzeczy brutalnie namacalnych hehe.

 

 

Hej! Faktycznie straszną bujdą jest brak pompowania przez zawieszenie VPP i jego wariacje. Obecnie użytkuję MAestro, miałem okazję jeździć na Anthemie, Trancx, SC Nomad, Ghost EBS, Cube Stereo, Cannondale Rush, i z wyżej wymienionych bezsprzecznie efekt bujania jest najmniej zauważalny zawieszeniach MAestro i Vpp, następnie 4-zawias z horstem i 1-zawias. Mi osobiście bardziej od platformy Foxa podoba się platforma SPV, kolega w swoim Ghost EBS(HOrst link) ma Swingera i faktycznie nie buja, przy czym na pewno jest bardziej aktywne niż FOX na platformie. Także sam zamysł zawieszenia w Ibisie nie jest zły, wg. mnie skopano jego kinematykę(w MAestro nie zauważyłem kopania korb), niepotrzebnie wsadzono dampery DT(same złe rzeczy o nich słyszałem).

 

Prophet jest tak dobry przez swoją prostotę, brak dodatkowych łożysk, łączników itd wpływa na czułość jego zawieszenia. Ale największe wrażenie wyparł na mnie Nomad, podjeżdża to to jak rasowy ścigant...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Scalpelu nie, za to na Rushu tak. Buja zdecydowanie bardziej niż Anthem(a rider który jeździ na C'dale waży 10 kg więcej). Za to Lefty urzekł mnie swoją...sztywnością i kulturą pracy. W cięższy teren nie miałem okazji się na nim wybrać. Ze swojej strony powiem tylko tyle, że Anthem stworzony jest do wyścigów, bardzo szybko zrywa się z miejsca, wykorzystuje płynnie cały skok, nie ma zauważalnej dużej progresji ugięcia, rama z tłumikiem waży tyle co niektóre ciężkie HT, jest sztywna, bardzo dobry lakier, standardowa sztyca(30.9), na trudnych zjazdach zaczyna brakować skoku(szczególnie w górach), za to na płaskich odcinkach jest bardzo dobrze, łatwo utrzymać kadencję. Pod górę po prostu bajka, to do czego jest stworzony, klei się do podłoża, zgrabnie połyka wszelkie korzenie i kamienie. Znajomi na wypadzie w góry nie chcieli dać wiary że podjechałem pewien podjazd wysypany grubymi kamieniami i małymi telewizorkami, musiałem się wracać i im udowadniać :) Ramy są długie, stricte ściganckie. Jak już jesteśmy przy amortyzacji, to jestem zawiedziony rebą, strasznie skomplikowana regulacja, spora progresja skoku, może to przez skok(85mm) albo po rpostu nie potrafię jest ustawić. Sztywnością na pojazdach dorównywałaby leftiemu, gdyby nie te 1-2 cm skoku przy blokadzie...To tyle nt. amortyzacji obydwu systemów.

 

Trochę zeszliśmy z tematu...

 

Mako7, rower świetny, szczególnie szprychy kontrastujące z ramą :)

 

P.S.W Anthemie charakterystyczną rzeczą jest większe bujanie na blacie niż małej i średniej zębatce. Jednak blatu używam tylko na asfalcie i właśnie wtedy używam blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna specyfikacja:

 

 

Brake (Front): (Formula R1)

Brake (Rear): (Formula R1)

Brake Levers: (Formula R1)

Cables: (Nokon)

Cassette: (Kaseta Shimano XTR CS-M970 11-34T)

Chain: (Rohloff) wymiana na Rotor Ti

Crankset: (Race Face Deus XC) tu zmiana, już czeka na montaż Rotor 3D Ti 175mm

Derlr (Front): (XTR FD-M970)

Derlr (Rear): (XTR RD-M972-SGS)

Fork: (DT XMC130)

Rear Shock: (Fox rp23) wymiana prawdopodobna.

Frame: (Ibis Mojo L Ti upgrade)

Grips: (Ritchey Wcs)

Handlebar: (Easton Lite XC)

Headset: (Crank Creek)

Pedals: (Crank Brothers Candy Ti)

Seat: (WTB Rocket V Ti) wymiana na lżej realna.

Seatpost: (Tomson Elite 31,6 400mm) wymiana realna.

Seatpost clamp: (Ibis)

Shifters: (XTR SL-M970)

Skewers: (Amoeba)

Spacers: (Amoeba)

Starnut: (Cane Creek)

Stem: (Thomson Elite X4 100m 31,8) wymiana pewna.

Tire (Front): (Rocket Ron 2,25)

Tire (Rear): (Rocket Ron 2,1)

Top Cap: (Cane Creek)

Tubes: (Shwalbe)

Wheel Front: (Spinergy Disc)

-Hub: (Spinergy)

-Rim: (Spinergy)

-Spokes: (Spinergy)

-Nipples: (Spinergy)

-Rim tape: (Spinergy)

Wheel Rear: (Spinergy Disc)

-Hub: (Spinergy)

-Rim: (Spinergy)

-Spokes: (Spinergy)

-Nipples: (Spinergy)

-Rim tape: (Spinergy)

Misc : (Owijka Pro )

 

 

Ważenie może w najbliższy weekend planowany przegląd i mycie..., przy okazji wymiana korby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...