Skocz do zawartości

[Opony] Maxxis CrossMark 2.10


@lek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się zapytać Was o opinie na temat tych opon. Jestem na etapie zmiany kapci i się zastanawiam nad tymi oponkami ;) Macie jakieś doświadczenie z nimi ? Potrzebuje opon, na którch nie złape kapcia na byle jakim kamieniu. Często jeżdże po Jurze, a latem po górach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za opóźnienie w odpisaniu ale od dłuższego czasu nie wchodziłem na forum.

Mam takie oponki w swojej Meridzie.

Przejechałem na nich dopiero 500 km ale zaliczyły już parę hardokorowych zjazdów jak np. z wielkiej sowy :) .

Do zalet tej opony na pewno zaliczyłbym: świetną trakcję na luźnej nawierzchni oraz w zakrętach, niskie opory toczenia jak na tę wagę, jak na razie bez snejków

Wady: koszmarnie zapycha się w błocie

Więcej opinii na stronie: mtbr.com (jest ich chyba ze 30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przetestowałem już oponki :P Test odbył się na Jurze Krakowsko - Czestochowskiej B) Jestem z nich zadowolony, dobrze radzą sobie z luźnym podłożem, takim jak piach, lekkie błotko ;) Zdziwiła mnie ich doskonała przyczepnośc na stromym podjeździe po kamieniach i skałce pod Zamek w Olsztynie :o Polecam wszystkim, którzy wybierają się posmigać na Jure, a nie wiedzą jakie oponki się nadają w ten trudny teren :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
@lek, jak oceniasz Crossmarki po roku? Na fotce z sygnaturki Crossmarki Kevlar TPI 60 26x2.1 są założone?

 

jesli juz, to raczej polecam 120TPI - wersja eXCepcion - rewelacyjna przyczepność mieszanki uzytaj do tej opony, lekka 460g, na asfalcie bezgłośna i szybka, w terenie idealna - na twarde i miększe trasy, kamienie, korzenie - ekstra. Na błoto - nie najlepiej. Szybko sie zapycha, choć potem szybko oczyszcza - ale wali wszystko na twarz ;) Roznica w cenie 20-25 zł pomiedzy 60 a 120 TPI wiec nie tak wielka, na wadze i w komforcie jazdy dośc spora.

Crossmark 21 eXC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same mam odczucia.

 

Mam wersje eXCeption.

 

Lekkie, swietna przyczepnośc, błoto łapią, potem wala po twarzy ;)

 

No i wydaje dziwne odgłosy jak sie jedzie po kamieniach i innych szutrów i gałązek :)

 

Ja na przodzie mam eXCeption a na tyle zwykłego CM. Tył nie wydaje żadnych odgłosów, ale przód - jakbym jechał na jakimś balonie - słychać dziwne echo uderzających kamieni. Tak jakby opona była zrobiona jakiegoś akustycznego materiału. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...