Skocz do zawartości

[licznik Vetta 100A] - bezprzewodowy licznik Vetta - jak zainstalować nadajnik?


promian

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc? Straciłem już nadzieję na poprawną instalację bezprzewodowej wersji licznika Vetta 100A. Z przodu mam amor Magura Menja i kiedy zgodnie z instrukcją zakładam nadajnik bezprzewodowy na amor to odległość między nadajnikiem a magnesem wynosi kilka centymetrów!! Instrukcja mówi, że max odległość czujnika od magnesu to 5mm. Sorry ale nie jest możliwe aby w rowerze MTB gdzie amor "odstaje" kilka centymetrów od szprych zainstalować poprawnie wspomniany nadajnik. Jeśli nadajnik skieruje w kierunku szprych tak aby odległość od magnesu wynosiła wspomniane kilka milimetrów to przecież narażam ten czujnik na uszkodzenie przy pierwszym lepszym skrzywieniu koła itp... Poniżej fotki abyście wiedzieli o co mi chodzi... Błagam o pomoc bo zwariuję...

 

Pozdr,K.

 

27106789op1.th.jpg

 

005qu1.th.jpg

 

003tn5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze kup inny magnes (ten ledwo wystaje za linie szabli). Kup w zwykłym rowerowym za 5zł (mniej więcej) uniwersalny do płaskich i okrągłych szprych - mam taki i odstaje mi od linii szprych około 5mm.

Druga sprawa to operuj wysokością na jakiej umieszczasz czujnik na goleni (im bardziej na dół tym mniejsza odległość od szprych).

Po trzecie jak będziesz miał nowy magnes + odległość 5 mm między magnesem, a czujnikiem to wyjdzie ci że czujnik od szprych jest oddalony o niecały 1cm - to wystarczy żeby był bezpieczny.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...