Skocz do zawartości

[opony] na MTB Trophy 2008


Qazimodo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam mały problem z dobraniem gumek na MTB Trophy. Wraz z kilkoma kolegami wybieramy się na tą "trudną" przeprawę w górach. Niestety moje doświadczenie na takich trasach jest - żadne. Tu gdzie mieszkam brak jest kamienistych zjazdów. A tego na pewno mogę się spodziewać tam.

Obecnie posiadam 2 opony Racing Ralphy 2.1 (troszkę zajechane - 2 sezony) oraz komplet Nobby Nic 2,1 i 2,25. Opony z 2007 a więc Triple Compound.

 

To co mnie trapi to przebicia, rozprucia i kąsanie węża. na pewno nie powalczę o pudło więc nastawiam się na przygodę. Chciałbym mieć jednak pewność że co kilka kilometrów nie będę musiał sklejać gumy.

Co radzicie? Teraz testuję NN na przedzie 2,25 tył 2.1. Niestety te opony mają nie wzmacniane ścianki boczne i często czytałem że w górach ludzie rozcinają ich boki. Tego boję się najbardziej!

Widziałem ostatnio w ofercie Continental Explorer ze wzmacnianymi ściankami. Szerokość 2.1? Ale czy to wystarczy?

Na przedzie chyba lepiej jest mieć coś szerszego............?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio NN pekl na boku i to wcale nie w gorach tylko w 3miescie :) na przod NN jest bardzo dobry swietnie scina sie na nim zakrety ale na tyl polecam cos wytrzymalszego... jesli myslisz o explorerze to moim zdaniem jest za cienki, lepiej poszukaj verticala ma taki sam bieznik a szerokosc ma sluszna bo 2,3 ... ma mocne nie wylajtowane scianki boczne i bieznik ktory daje rade podjechac kazdy nawet blotnisty na maxa podjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tioga factory xc 1,95 Osobiście mogę ją z czystym sercem polecić na jazdę po górach (testowana w Pieninach) waży 620 g i jest wystarczająco szeroka aby radzić sobie w kamienisto skalistym terenie. W górach przez dwa tygodnie nie złapałem na niej żadnej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...