Skocz do zawartości

[piasta] XT 08 775


Adik

Rekomendowane odpowiedzi

Na to pytanie odpowiem - zależy jak trafisz. Jak dla mnie wzór bezawaryjności to novatec na dwóch łożyskach maszynowych {łożyska kulkowe w bębenku}.

Chociaż miałem niezłe przygody z tym durnym xt, to dalej wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Novatec na dwóch łożyskach to będzie chyba model NT - 802, czy tak? niezłe opinie o niej czytałem (któryś z forumowiczów ponoć 15 000 km na niej przejechał) i jest tańsza od XT o prawie 5 dyszek, więc cenowo bardziej do LX można porównać. Chyba się na nią zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Posiadam kółka na piastach XT centerlock FH-775.Aktualnie piasty zaczęły czwarty sezon i mają coś ok. 12kkm na koncie.Jak do tej pory złego słowa na nie powiedzieć nie mogłem aż do wczoraj.Postanowiłem,że w końcu zajżę do tylnej piasty,gdyż niedawno coś nieznacznie zaczeło chrobotać podczas jazdy,ale przedewszystkim zainteresowałem się bębenkiem celem zlikwidowania lekkiego luzu jaki powstał po tak długim użytkowaniu bez ani jednego serwisu.Swoją drogą toczenie na konusach jest cały czas bez zarzutu. :rolleyes:

Po rozkręceniu bębenka i uważnych oględzinach okazało się,że jedna z zapadek jest pęknięta,a ściślej ułamała się wypustka za którą pierścionek przytrzymuje zapadkę.Ot tak to wygląda uszkodzona obok dobrej;

IMG20110629_014.jpg

Przy okazji okazało się,że piasta posiada 4 zapadki,a nie jak myślałem do tej pory,że 3 co oczywiście pisze się na plus.

IMG20110629_005.jpg

Dzisiaj piasta przeszła test na 3 zapadkach i wszystko jest w porządku. :thumbsup:

IMG20110629_001.jpg

Dla zainteresowanych gwoli przypomnienia dodam,że oś piasty jest wykonana z Alu.ma 14mm średnicy,bębenek stalowy(pożałowali alu Japońce)Uszczelnienie raczej bardzo dobre nie stwierdziłem ani kropli wody ani innych ciał niepożądanych.Konusy,kulki,bieżnie w stanie można powiedzieć idealnym.

IMG20110629_010.jpg

Co do zlikwidowania luzu na bębenku to polega to na usunięciu jednej z 3 cieniutkich podkładek(grubość może 1/20 mm)spod nakrętki,która jest jednocześnie bieżnią dla prawego konusa piasty.

Natomiast układanie tych malutkich kóleczek wewnątrz bębenka to prawdziwa udręka. :voodoo:

Reasumując według mnie piasta jak na tak długi przebieg jest solidna i dobrze uszczelniona,wysokiej klasy konusy,kulki i bieżnie,słabiej jak się okazuje wypada sam bębenek.Wiadomo jednak,ze zdarzają się egzemplarze bardziej lub mniej wadliwe.

Na koniec pytanie.Czy można dostać,zdobyć takie zapadki do tego bębenka B)

 

Foto Picasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...