Skocz do zawartości

[licznik]bikemate :///


eloo

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, rozumie, dzięki.

A powiedz mi teraz jak to wychodzi w praktyce z tymi obwodami koła?

Tzn tak, w karmie obwód mam 2021 a w nevegalach 2056. Karmy będą użytkowane pratycznie przez 80% całorocznej jazdy, tylko w góry ( na te powiedzmy łącznie 800km) będę zakładał Nevegale. Czy jest sens wprowadzać ten drugi obwód koła ?? Jak te 35 mm różnicy wyjdzie w metrach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ile razy widzę" [licznik] bikemate:/// "na głównym przechodzą mnie ciarki... Największy niewypał jaki kupiłem. Jeśli chodzi o kwestie skakania szybkości to też tak miałem na krótko przed zgubieniem sygnału z sensora,a to zdarzyło mi się to już po 3 miesiącach,wymiana baterii nie przyniosła skutku,więcej z trupem nie kombinowałem,zmieniłem licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he przed wymianą baterii tez tak miałem.

Muszę uzupełnić moją poprzednią wypowiedź. W ostatnim czasie licznik zaczął się sam wyłączać i resetować. Wystarczy, że poleży kilka dni, włączam go i... trzeba wprowadzać od nowa wszystkie ustawienia. :down: Wcześniej wydałem opinię neutralną, teraz zmieniam na negatywną. Nie polecam ;) Gdybym nie prowadził statystyk na BS potraciłbym wszystkie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Licznik posiadam już ponad dwa lata...

W sumie to mam pytanko:

Co dają w ustawieniach dwa obwody koła?? I jak się przełącza między obwodami ??

Jeśli ta funkcja jest tą o której myślę, to bardzo by mi się to przydało, z racji tego że normalnie śmigam na oponach kenda karma 2.0 a w góry czesto zakładam nevegale 2.35 i nie musiał bym zmieniać nic w ustawieniach. Bardzo by mi to ułatwiło życie

Tylko jak z tego skorzystać ??

 

Jeśli nie posiadasz polskiej instrukcji, może to pomoże: Instrukcja PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przewodowego Bikemate w drugim rowerze... Na początku byłem niezadowolony, po załączeniu podświetlenia licznik się ściemniał i resetował... Ale po "rozgrzaniu się":icon_mrgreen: i kilkakrotnym podmienianiu baterii (dostałem 2 w komplecie) wszystko zaczęło dobrze chodzić.. Jeżeli dużo jeździsz, kup sigmę, jeżeli chcesz coś do drugiego roweru, lub jeździsz mało, licznik jest bardzo dobry. Od ów "rozgrzania", "dotarcia" licznik pracuje bezproblemowo. Półtora tys km bez żadnego reseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jęśli chodzi o te obwody koła, to przecież to bardzo proste: 2056 / 2021 = 1,0173. Czyli różnica wynosi 1,73%, więc gdy przejedziesz na większym kole 100km (przy ustawieniach licznika na mniejsze koło) to w rzeczywistości przebyłeś 101,73km. Czy to dużo to już inna sprawa - zależy od punktu widzenia.

 

Oprócz tego jeszcze chciałem poruszyć temat liczników przewodowych i bezprzewodowych. Miałem przez ostatnie 3 lata analogowy licznik bezprzewodowy (lajtowy), w którym praktycznie pożądna bateria trzymała jeden sezon, ale dość często tracił on sygnał, szczególnie przy wyższych prędkościach. Było to bardzo denerujące, a ustawianie nic nie pomagało, choć było słychać charakterystyczne "stukanie" związane z przechodzeniem magnesu blisko nadajnika. Niestety po 3 latach w wyniku mojej agresji licznik poszedł... w drzazgi :) Chcąc kupić nowy licznik rozpytywałem się osób jeżdżących bardzo dużo o to jak sprawują się Sigmy bezprzewodowe z transmisją cyfrową. Odradzały mi one kupna licznika bezprzewodowego, bo nawet Sigma za ponad 400zł traci sygnał, a jak już pisałem, nie wytrzymuję tego nerwowo :) Poza tym, w licznikach bezprzewodowych nadajniki mają duże rozmiary, co nie do końca mi odpowiada. Z drugiej strony osoby z Sigmami przewodowymi były z nich zadowolone i teraz mam zamiar kupić tylko licznik przewodowy.

 

W którymś poście był także poruszany temat "fixowania" licznika. Ja tak miałem w starych licznikach (przewodowych) sprzed wielu lat, ale nie wiem czy to jest wina baterii. Według mnie to możliwe, ale chyba chodzi tu także o styki na podstawce, bo po ich przetarciu problem często ustępował. Inna moja teoria to "wada" konstrukcyjna - chodzi o to, że magnes na szprychach powoduje zadziałenie jakiegoś styku wewnątrz elementu mocowaniego na goleni i pod wpływem wstrząsów lub podobnych przyczyn, styk "nabija" dodatkowe impulsy. Ja miałem w jednym liczniku tak, że czasami pokazywał mi 2 razy większą prędkość niż rzeczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Na allegro jest taki licznik bikemate: http://allegro.pl/licznik-rowerowy-30-funkcji-bikemate-czarny-i1388075599.html Podejrzewam, że jest to ten sam, o którym mowa od początku tematu. Proszę o odpowiedź posiadaczy w/w licznika jaki najmniejszy obwód koła można ustawić? Pytam dlatego, że licznik nie będzie wykorzystywany w rowerze i nie wiem czy zdoła pomierzyć to co chcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do licznika firmy Bikemate dzisiaj rozbierałem "na gorąco" model "29 funkcji,grafitowy".

Ogólnie licznik w porządku. Podświetlanie bezużyteczne z uwagi na brak możliwości włączenia na stałe, mocno obciąża baterie ,ekran traci kontrast.

Licznik przez prawie dwa lata służył bezproblemowo, w ostatnie lato chyba trochę przesadziłem z pomiarami temperatury (zostawiłem na blaszanym daszku i 53 stopnie nabiło :) )

W środku niby wszystko ok, ale wyświetla krzaczki.

Edytowane przez kostyak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...