Skocz do zawartości

[rower] Radon ZR Team 5.0


tymek

Rekomendowane odpowiedzi

to jaki rower bedzie lepszy pod wzgledem geometri ramy nie patrząc na osprzet ten cube http://www.skiteam.pl/rower/Cube/acid/ czy radon 5-6 bo maja te same ramy .

 

A oto geometria acid-a http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/ACID_id_21021_.htm#anker

 

Te ramy cube i radona mają identyczne Geo. Nalezy brac tego z lepszymi gratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między radonem a cube to w poprzednich modelach cube byl na innym stopie alu 6xxx a radon na 7005 i radona byly ciut lżejsze. Teraz patrze ze cube maja ten sam stop i możliwe ze śa to te same ramy - ale pewien nie jestem

Co do canyona - bardzo miodna maszyna -szczególnie rama - lekka (1,5kg) - dłuższa jeśli ci to pasuje. Jeśli nie boisz się zamawiać od szkopów przez neta (nie ma się do niego jak przymierzyć) i czekać na niego a potem ewentualnie gwarancyjne hopki i(wysyłanie sprzętu z powrotem do rajchu) to jak najbardziej maszyna godna polecenia. Czy się opłaca dopłacać do wyższego modelu - ja bym niedoplacal - baza jest ta sama czyli reba + rama chyba, że cię kręcą smaczki typu oro 24 sztyca thomsona i sramX.9 to możesz dopłacać - ale oba rowery będą zachowywać się podobnie i w sumie nie ma potrzeby dopłacać aż 300 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się ewentualnie zdecydował na Canyona to przy moim wzroście (ok. 176cm, ale 15lat wiec jeszcze zapewne trochę urosnę) to jaki rozmiar ramy polecicie? Ma to być rower na lata więc wydaje mi się, że L byłoby najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

A w życiu L. Ja mam 182 i M starczy, rama jest długa więc jak jeszcze urośniesz powinna być idealna :wub: Nasz Kolega ma Treka 8000 z 2006 19,5 (628mm) przy 190 i bardzo go chwali, myślę więc że L (610mm) przy Twoich 176 a nawet i 182 to przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna radona w innym sklepie niz bike-center jest jeszcze blizej bo niecałe 3km od mojego domu i pierwszy przeglad gratis <_< . I co jest najlepsze moga mi wymienic części za róznice ceny w osprzecie . Dlatego mam pytanie : Na czym radon zjechał najbardziej ( ZR 5 ) co jest pierwsze w kolejnosci do wymiany?? Wiem że siodełko jest dosyć tanie ale to mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsynioo >>

 

Sam mam Canyona 6.0 co do zamowieniea przez neta nie masz sie co martwic z reszta na forum wszystko opisalem i dalem tlumaczenia listow ze szkopskiego na nasz, takze po w pisaniu w wyszukiwarce grand canyon 6.0 czy cos w ten desen bedziesz mial podane jak na tacy jak zamowic sobie u nich rower.

 

pisales o 3000 pln ten rower bez pedalow kosztuje 1000 euro czyli jakies 3450 musisz doliczyc koszt przesylki i kartonu BikeGuarda to jakeies 50 60 Euro pluz koszt przelewu zagranicznego to tez kilkadziesiat zlociszy no i pedaly bo jest bez. Sumarycznie wyjdzie Cie to , wiec kolo 3700 co jak na taki rower i tak jest to malo, na tym osprzecie wszelkie mieridy , kellysy , authory wysiadaja a i swietna rame dostajesz .

 

jesli przerosnie to fundusze to zawsze mozesz zastanowic sie nad tym

http://www.canyon.com/mountainbikes/aussta...119#ausstattung

troche geo inne bo kolo 1cm krotsza gorna rura ale i tak mylse ze powinien byc ok

 

jesli chodzi o rozmiar M bedzie gut ;). 176-182 cm a pewenie podrosniesz do tych 181 cm to rama w sam raz .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Jeffu. Liczę się z dodatkowymi kosztami. Jeśli miałbym brać Canyona to w gre wchodzą tylko rowery z serii Grand Canyon. Pozostaje tylko zastanowić się nad modelem. A jak jest z oczekiwaniem na rower jeśli nie jest on dostępny w Expres Biku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastanawiasz nad canyonem 6.0 za 1000 ojro a 7.0 za 1300 ojro to może zastanów się już nad fullem http://www.canyon.com/mountainbikes/aussta...=46#ausstattung. Jak swojego radona kupowalem rok temu to ojro nie stalo tak nisko. Teraz bym właśnie kupił takiego fulla. Kurcze miodne te canyony i cena rewelacja (za sprawą słabego ojro). W polandzie nie ma szans dostać za takie pieniądze podobnej klasy roweru (czy to sztywniaka czy fulla). No i dodatkowo dostajesz unikatowy sprzęt którego nie uświadczysz u nas a nie jakieś oklepane gianty kellysy i authory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje ale w gre wchodzą tylko Grand Canyon 6.0 i 7.0 (przy odrobinie szczescia 8.0, ale to już jest pod wieeelkim znakiem zapytania)

Ten full jest fajny ale o 2kg cięższy niż HT (wiem, że rama i geo inne), ale 2kg to dużo. Poza tym do XC full raczej odpada. Więc jak jest z tym oczekiwaniem na rower? Troche mam stracha przed zamawianiem roweru z Niemiec. Jak dotąd nie miałem styczności z zakupami przez neta. Czy Canyon jest solidy jeśli chodzi o wysyłki? Mogę mieć pewność, że paczka mi nie zaginie i na pewno do mnie dotrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 2kg to dużo. Poza tym do XC full raczej odpada.

Nie tak dużo - jeśli to nie koła , do XC full wcale nie odpada - chyba , że rower ma służy tylko do ścigania i to w wyścigach XC, a nie maratonach. (wiem co piszę, mam sztywniaka 9,6 kg. na osprzęcie klasy X0 , R7 itd..)

Poprostu, sztywniak to wysoce specjalistyczny ścigant, jeśli chcesz mieć przyjemność z jazdy - to full.

Z tymi obawami o przesyłki to bez jaj - kupowałem w Niemczeh 3 ramy i parę "drobiazgów" - zawsze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze obliczyłem??!! Radon zr 5 posiada osprzęt za ok 2400zł bardzo prosze o sprawdzenie moze sie pomyliłem. Z tego wynika ze za rame dojemy jedynie bagatela 50zł buhaha... eee... musiałem chyba sie pomylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsynioo >> a wiec tak.

 

jesli chodzi o express bika w roku sa 3 rzuty bodajrze. mozesz napisac do nich to co odpowiedza na kiedy by byl ewntualnie przy skaldaniu zamowienia wysla ci list i bedzie tam podany tydzien (w roku) w ktorym rower przyjdzie , osobiscie mi sie wydaje ze z w okolicach czerwca predzej pod koniec .

 

rozumiem, ze ciezko przelac kase do firmy ktorej sie nie zna :) ja jednak postanowilem przetrzec szlaki i opisac cala procedure tu sa moje wypociny :

 

http://www.forumrowerowe.info/index.php?sh...hl=grand+canyon

 

smialo mozesz tam zamawiac. szybko odpowiadaja na maila. po angielsku swobodnie mozesz tam pisac. Jedynie mozesz miec klopot z zagranicznym przelewem dostajesz kartke A4 do wypisania i to byla jedyna rzecz ktora mnie niemile zaskoczyla. no i trzeba zalozyc konto walutowe ale to jest bezplatne przynajmniej w ING, gdzie dokonywalem przelewu. zalozenei jest bezplatne ale przelew juz nie jakies 55 zeta + 3 Euro (bank polski i niemiecki kasuja nas za przelew) :)

 

OK na stronie mozna wpisac rozmiar ramy oraz kolor wpisalem M oraz blac i wyszlo ze rower bys mial okolo 29 tygodnia czyli pierwszy tydzien sierpnia, co ciekawe wersja biała by była na 24 tydzień :) czyli ponad miesiac szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ING, gdzie dokonywalem przelewu. zalozenei jest bezplatne ale przelew juz nie jakies 55 zeta + 3 Euro

Drogo , w moim banku nie trzeba mieć konta walutowego a przelew wychodzi 33 zł. (wysłanie przez internet 5-minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców . Duzo jest opini o ramie radona że ma nie sportową geometrie . Ja lubie szybka mógłbym nazwać nawet ostra jazde ale nie na dyzych odcinkach. Nie jeżdze na zadne maratony bo mam dopiero 16 lat i szukam dobrego rowerku na kilka lat , może kiedys pojade na jakieś zawody ale to tylkodla dobrej zabawy. Wiec mozecie mi wytłumaczyc stwierdzenie że " rama radona ma nie sportowa geometrie" i o jakiej dyscyplinie jazdy mówicie. Czy to bedzie dobry rower dla mnie czy mam lepiej poszukac innego rowerku na bardziej sportowej ramie na coś z rodziny specjalized lub innych dobrych marek . Acha najwiecej jeżdze po mieście lasach niezbyt cieżkich terenach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...