Skocz do zawartości

[grupa osprzetowa] shimano, suntour


olek123

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

na nowy sezon tzn. na wiosne jak juz nie bedzie sniegu chcialbym kupic sobie jakas tania uzywana szose, tylko patrzac na allegro grupy osprzetowe niewiele mi mowia. Mogl by mi ktos napisac jaka grupa odpowiada jakiej w MTB, bylo mi by latwiej. Jak myslicie na poczatek wystarczy stalowa rama i widelec ?

 

Dura-Ace

Ultegra = shimano 600 ???

105

Tiagra

Sora

2200

A050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu, spytam sie tutaj. Czy klamkomanetki sa owiele bardziej wygodniejsze od manetek zamocowanych na ramie, bedzie to moja pierwsza szosowka i nie mam bladego pojecia. Czy waga roweru w granicach 9-10 kg jest dobrym wynikiem? I jeszzce z tymi oponami mam problem bo sa oznaczenia 700xXX i teraz im mniejsze XX tym wezsza opona? Jakie sa takie powiedzmy standardowe? Zauwazylem ze za 200-300 zl sa kolarki z manetkami przy ramie a za ponad 400 zl juz klamkomanetki, osprzetem sh 105, warto dawac te 100-200 zl wiecej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkomanetki są o wiele wygodniejsze.

Przy większych prędkościach ciężko puścić kierownicę i zmieniać przełożenia... jak nie mają indeksowania to jest jeszcze większy problem.

9kg to przyzwoity wynik jak na stary rower.

Owe xx to szerokość opony w mm. Najpopularniejsze to 700x23.

Ważne abyś wybrał odpowiedni dla siebie rozmiar... to o wiele ważniejsze niż osprzęt.

 

Większość rzeczy o które pytasz była już napisana. Łatwo znaleźć te informacje.

Korzystaj z wyszukiwania, przejrzyj poprzednie tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...