Skocz do zawartości

[rama]jaka dla ciężkiego bikera?


grabek

Rekomendowane odpowiedzi

Hydrauliki shimano za dobrych opinii nie zbierają (nie jeżdziłem i nie sprawdzałem) ale jednak są trochę tańsze od uznanych avidow czy hayesów czy formuli. No ale sie zastanów czy się chcesz pchać w tarcze bo je trzeba do czegoś przymocować - czyli wymiana piast a najlepiej całych kół z obręczami bez powierzchni "ciernych". Niedługo wyjdzie ci złożenie kompletnego roweru od podstaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waze 90kg i nie odczuwam. wczesniej jezdzilem na set'ie eastone ea50 (prosta kiera, mostek 90mm, 0*, 25,4), teraz fsa (gieta kiera, mostek 120mm, 0*. 31,8) i nie czuje roznicy w sztywnosci. za to morale wzrasta. obecny kokpit budzi zaufanie.

 

co do hamulcow: zmiana na hydrauliki to jest to. inna jakosc hamowania. na pierwszy ogien alivio bedzie ok, nie ma sensu doplacac za deore. koszt:

- hamulec ze wszystkiem (klamka+przewod+zacisk, tarcza, adapter)

- nowa piasta

- nowe szprychy

- zaplecenie

 

sporo. recon z piwotami wcale nie kosztuje wiecej, po prostu ten bez byl wyjatkowo tani :P. trzeba polowac, pisac do sprzedawcow. jesli tora to tylko powietrzna. wiem, ze koszty strasza, ale z drugiej strony szkoda montowac gorszy amor tylko ze wzgledu na hamulce. swego czasu u mnie na pulce przez miesiac lezala reba, juicy 5 i dt oxygen... zabraklo na szprychy i obrecz. poczekalem i bylo warto. przeanalizuj koszty i fundusze. moze da sie wyskrobac. gdybys bral rebe bez piwotow to moglibysmy sie zamianic dolnymi goleniami, bo ja mam z piwotami ktore sa mi zbedne :P.

 

ogolnie polecam doinwestowanie w tej dziedzinie, warto. poczujesz za co zaplaciles. jesli finanse nie pozwalaja, pozostaje polowanie na widelec z piwotami. styczen/ luty do dobry okres, jesli ma sie kase pod reka, mozna kupic fajny sprzet w dobrej cenie, jesli jest sie cierpliwym. widelec koniecznie air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...