Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Na rozluźnienie tematu jako że niebawem będzie piękna zima tej jesieni wrzucam moje zimowe ostre :sorcerer: znakomite na ciężkie mrozy czy też deszcz jak z miednicy, zawsze można skoczyć do kańciapy i trochę potrenować. Byłem dziś w mojej melinie i postanowiłem zrobić foto tej old scholl-owej treningówki. Dostałem ten rower od kumpla bo miał iść na śmietnik a miałem akurat puszki farby i parę chwil to prysnąłem kilka rzeczy :teehee: rower robiony jakieś 3lata temu jeszcze się trzyma choć lepiej wygląda niż się prowadzi :icon_confused:.

9sf4wj.jpg

 

 

wloiop.jpg

 

 

A tu mój do jeżdżenia na powierzchni po betonowej dżungli / aktualny wygląd

 

1z68er.jpg

 

Pozdr

 

A nie dopisałem jednej rzeczy. Nie mogłem już wyedytować żeby było w jednym poście :/ sorry. Mam pytanie czy jeździł ktoś na takim łańcuchu jak u mnie tzn Izumi V-tough bo mam problem wydaje mi się że za głośno chodzi + na jednym obrocie korby jest bardziej napięty niż jak jest na drugiej połowie obrotu czy to może być tak że blat lub zębatka jest w jajo? jak to sprawdzić w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch porządna konstrukcja szeroki ma niecałe 3miesiące więc raczej na pewno go nie wyciągnąłem aż takich kopytek to nie mam jeszcze. Na moje myślenie to to że blat lewy może być (tak to sturmey) jak sięgam pamięcią to od początku tak dziwnie chodził ale muszę jakoś to sprawdzić czy to na pewno to zanim bym się za czymś rozglądał nowym.

 

Dzięki. Siodełko to Concor s. marco Supercorsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, jak ja kocham jak ktos pisze "lancuch ma tylko 3 miesiace" No ludzie, chyba inaczej wyciagnie jak zrobisz 5tys w te 3 miesiace, a inaczej jak robisz 500km, nie?

 

A co ja mam licznik w nogach że wiem ile przejechałem! Podałem przykładowo 3miesiące. ok 90dni x średnio ok 30km dziennie nie w każdy dzień jeżdżę a czasami trasy po 80km to policz sobie jak tak Kochasz takie wypowiedzi... Tak samo inaczej się wyciągnie od terenu po jakim jeździsz jak mocno przyspieszasz/naciskasz w geje itp... Więc nie ma co się irytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Panowie ;)

 

to na bank nie wina łańcucha.

Postaw go na stojaku i powoli zakręć korbami, zobaczysz czy łańcuch w pewnym momencie się napręża, jak tak to znak, że masz kiczowaty blat.

Najlepiej zamów jakiś dobry ceniony blacik wtedy problem zniknie. Mam to samo w korbie sturmey archer dlatego przeszedłem na stary system shimano. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na czas oceniają zużycie części na podstawie czasu :D

 

Wole liczyc kilometry, a nie czas, bo szczęśliwi czasu nie liczą :D

 

Uwielbiam też to jak pytam sie o wytrzymałość opony "przejeździłem sezon", no super, a ja potrafię zedrzeć w miesiąc jak popadnie zrobić przebieg rzędu 1500km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540035_295671947185918_491719589_n.jpg

 

Moje pierwsze ostre przeszło metamorfozę, zostały po nim tylko, mostek, sztyca, korba i pedały :)

Tak wygląda teraz: 526081_347652041987908_893053248_n.jpg

 

Rama: szosowa Champion, rurki Columbus

Koła:

Przód: obręcz H+SON EERO polerowana, piasta BLB, słoneczko

Tył: obręcz H+SON EERO polerowana, piasta BLB, 3x

Kobra: Shimano 105

Siodło: Cinelli Unicator

Kierownica: torowy baranek Token

Owijka: Fizik

Mostek: Wi-shu

Sztyca: Laprade

Pedały: Cult

Paski: Veganski

Opony: Vittoria Zaffiro 23c

Przełożenie: 46:16

 

Jeszcze wymienie w nim korbę na coś fajniejszego i będę juz w 100% zadowolony z tego roweru :)

Możecie też rzucić okiem na inne rowery które złożyłem: www.facebook.com/skladamyrowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymywałem ortografię tudzież "tudzież", ale zaczynam sądzić, że hipsterzy chcą się pochwalić swoim bogatym słownictwem i mylą znaczenia słów(również tych, które pojawiają się tu nagminnie i mnie osobiście doprowadzają do szewskiej pasji!!!!!!!!!!!).

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja myślę, że do ostrego najlepsze są "kjiery" które podobają się właścicielowi, są dla niego wygodne, pasują mu do koncepcji roweru :)

 

Ja oceniam względy stylistyczne, od tego chyba jest ten temat? Jeśli ktoś woli wygodną kierownicę od "dobrze wyglądającej" to jego wybór, coś za coś, chociaż oczywiście istnieją wyjątki. Poza tym wrzucając tutaj zdjęcie swojego roweru, oczekuje się jego oceny, jeśli jestem w błędzie to sorry. Wg. mnie ta kierownica nie pasuje do tego roweru i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja oceniam względy stylistyczne, od tego chyba jest ten temat? Jeśli ktoś woli wygodną kierownicę od "dobrze wyglądającej" to jego wybór, coś za coś, chociaż oczywiście istnieją wyjątki. Poza tym wrzucając tutaj zdjęcie swojego roweru, oczekuje się jego oceny, jeśli jestem w błędzie to sorry. Wg. mnie ta kierownica nie pasuje do tego roweru i tyle...

...i masz rację, wrzucając tutaj fotki oczekuje się oceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...