Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiś opis? W sensie co to daje, bo widzę, są 650 z przodu ale na zdjęciu różnic w przyspieszaniu nie widać. Chodzi o to, że używają tych kół zawodowcy do rekordów i czasówek więc w domyśle lepiej się na nich przyspiesza?

 

Hablababla15 do tych piast wrzucasz zębatkę z kasety(ale lepiej chyba dedykowaną), albo dwie zębatki albo z podkładką. Dokręcasz a potem przy zmianie nie mocujesz się z odkręcaniem zębatki tylko kontry jakkolwiek ona wygląda, a czy warto to musisz poczekać bo chyba brkzzz taką kupował i może coś się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać.

Chciałbym sobie sklecić jakieś ostre koło do jeżdżenia na uczelnie, ogólnie poruszania się po mieście.

Zakupiłem oto ten rowerek:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2275492038

 

I tu moje pytanie:) Będzie coś z tego? Bawić się w odnawianie? Czy lepiej poszukać czegoś innego, a ten oddać Tacie, będzie sobie dojeżdżał do pracy.

Nie mam pojęcia co to za model, który rok itp.

Podejrzewam, że jest to Romet Meteor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko i sztyca nawet ciekawie wyglądają. Mostek rometowski, ale korba raczej ravorit.

Zdemontuj co się da ale koło wymień, bo jak wymienisz piastę i szprychy to nadal będziesz na 27" jeździł a to się średnio opłaca. Lepiej zainwestować w 28" obręcz i opony, bo koszt nie będzie dużo większy. Ewentualnie przód zostaw, to tył pójdzie ewentualnie jako dawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak z tyłu byś miał 28 a z przodu 27 to lekki chopper by się zrobił:D chyba że zaplatane na tych obręczach ale większość jak wymienia to od razu też i obręcze.

A opłacalność to pojęcie względne, jeden da 500 zł i a drugi 20 zł i będzie dla niego za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Ns Analog?

 

Wiem że to nie jest ostre koło z prawdziwego zdarzenia, ponieważ ma trochę inne zastosowanie, ale do czego zmierzam.

 

Wybieram się na studia ( wybieram:D bo za 2 tygodnie matura a ja szukam jakiegoś fajnego bika:))

i chciałbym kupić jakiś fajny, prosty w budowie rowerek, który będzie w miarę bezawaryjny.

 

Szukam roweru, którym bez problemu będę mógł zjechać z jakiś małych schodków itp, a że ważę około 90kg boję się, że szosówka tego nie wytrzyma.

 

Pozycja jest dosyć wyprostowana, więc do normalnej jazdy po mieście - czyli dojechanie na uczelnie, do jakiegoś sklepu itp, powinien się nadać.

 

Wymienił bym w nim piasty i szprychy, obręcze z dobrym zaplotem powinny wytrzymać, chociaż bardzo mało jest o nich w googlach. Jakieś lżejsze oponki, wygodne siedzenie i wio:)

 

Czy mój tok myślenia jest dobry? czy są inne podobne rowerki warte zainteresowania?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu intensywnie myślę o OK. Chcę pójść ścieżką zakupu starej, dobrej szosy i przerobić ja na ostre. Nadszedł czas, że powiedziałem sobie teraz czas kupić rower - w MTB złapałem kapcia (:

 

Mam 180 cm i 80 kg i chciałbym wydać ok 500 zł (kwota na sam rower bez części OK). Od jakiegoś czasu śledzę allegro, ale potrzebowałbym obiektywnej porady. Co myślicie o tych rowerach? CILO jest moim faworytem.

http://allegro.pl/szosowka-kola-mavic-osprzet-sachs-huret-i2290510934.html

http://allegro.pl/cilo-shimano-21-wroclaw-zadbana-i2288063263.html

http://allegro.pl/stylowa-klasyczna-kolarka-simplex-27x1-1-4-54cm-i2290040332.html

 

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe propozycję to będę wdzięczny.

small-logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia przede wszystkim jest bita, a konkretnie widelec jest krzywy i ogólnie bez sensu ten rower. Cilo była fajna ale za mała na Ciebie, powinieneś szukać ram 55/56cm. Jeżeli chodzi o tą pierwszą aukcje to niby git ale koleś pisze "od obrotu do siodełka" różnie to można interpretować. Poproś o wymiar od środka osi suportu (obrotu :P) do końca rury pionowej. Obręcze w tym rowerze są ogarnięte, rama też chyba nie ma żadnych wad, fakt że na osprzęcie nie zarobisz ale jak zregenerujesz suport i stery to wystarczy że przepleciesz tylne koło i masz ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower raczej do szybkiej jazdy po prostym, więc jak będzie troszkę bardziej leniwy to nic się nie stanie. Nie mniej jednak wielkie dzięki za odpowiedź.

Edit:

Odpisał od pierwszej szosy. "od środka suportu do środka rury poziomej(C-C)54,5 cm"

 

small-logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał właśnie tą z pierwszego linku. Niekoniecznie z resztą przerabiał na ostre, szosy też są fajne. ;)

Ale jak ostre chcesz, to spoko rowerek wyjdzie, za taką kasę warto na pewno. Jak będzie za nisko, to podciągniesz sztycę do góry, zawsze możesz włożyć dłuższy mostek, a z czasem, jak się wkręcisz w jazdę to i ramę zmienisz. Ja zaczynałem na leniwej ramie 52, teraz mam torową 60 :D Ale mam też szosę na romecie sporcie 52 i jest też spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...