Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za ramą... Na alledrogo stoi takie coś: http://allegro.pl/rama-peugeot-monaco-szosa-kola-28-oryginal-i2681469478.html

 

Miał ktoś może do czynienia z tą ramą i może się wypowiedzieć na temat jej kątów? Będzie ona w miarę zwarta?

 

Nie upieram się przy tej ramie. Szukam czegoś budżetowego i >60cm, także jakby ktoś coś miał to pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy biorąc ramę 56cm przy wzroście 190cm dałoby jakoś nadrobić te kilka cm w długości i wysokości? chodzi mi o ramę csepel royal, w sklepie mają tylko 56cm, może będzie jeszcze jedna 58cm, a pod koniec roku csepel ma robić ponoć największą 57cm. Interesuję się bo 500zł za ramę, widelec, stery, zacisk, suport i mostek to niezła cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycinasz wkladke ze starych opon szosowych i podkladasz do nowych w srodek.. Opory toczenia zabijaja ale za to skidy mozesz robic bez obaw..

Mialem tak kiedys ale zrezygnowalem bo rozbujac sie na tym szlo ciezko a jednak wole komfort jazdy i to jak rower sunie sam..

 

Oczywiscie takie patenty robi w ostrych bez hampli gdy naprawde skiduje sie duzo a szkoda Ci na opony.. Ja jednak wybralem komfort i wymiane opon co dwa, trzy miechy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest, nie wiem czy w szosie ale do mtb na pewno. to jest opaska, nie wkładka, wcześniej się pomyliłem. ;) można też zalać dętkę uszczelniaczem, jakoś tam też będzie działać. tylko moim zdaniem lepiej dbać o ciśnienie i jeździć z głową. mi od paru lat jedyne przebicie dętki jakie zdarzyło, to podczas montażu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyczailem do szosy na 700c za 10 funa taka tasme.. A ja kombinowalem ze starymi oponami ale po krotkim czasie zrezygnowalem bo niewygodnie, no i to bylo dawno temu :teehee:

 

I u siebie jeszcze widzialem detki z jakims glutem w srodku antyprzebiciowym ale ciezkie i drogie jak na detki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest, nie wiem czy w szosie ale do mtb na pewno. to jest opaska, nie wkładka, wcześniej się pomyliłem. ;) można też zalać dętkę uszczelniaczem, jakoś tam też będzie działać. tylko moim zdaniem lepiej dbać o ciśnienie i jeździć z głową. mi od paru lat jedyne przebicie dętki jakie zdarzyło, to podczas montażu. ;)

 

http://allegro.pl/vittoria-rubino-opona-na-szose-700x23-wkladka-prb-i2680909110.htmlChodzi o tę wkładkę PRB? Ona jest chyba od razu zintegrowana z oponą.Złapałem laczka na dętkach Conti i oponach Vittoria zaffiro - musiałem wjechać na jakieś szkło; ciśnienie mam ciągle w granicach 8 bar, po prostu pech. jak będę miał więcej piniędzy to zainwestuje w tę wkładkę, bo nie ma nic gorszego niż niesienie rowerku na plecach kilka kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem tylko, że są takie, nie korzystałem nigdy więc nie wiem jakie są dobre ;) swoją drogą, są opony które właśnie mają zintegrowaną taką wkładkę, może to lepszy pomysł. Dla mnie szkoda cennych gramów. Ew. zapasowa dętka, łatki i jakaś mała dobra pompka w plecaku i jazda. Wydasz na to mniej niż na te wkładki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...