Skocz do zawartości

[Single track] Fajne techniczne ścieżki


Niedzwiedz1

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to bardzo trudne, bo tam jest plątanina ścieżek - ale może w wolnej chwili spróbuję :) .

Generalnie mogę opisać dojazd w ten sposób: Nowoursynowską od skrzyżowania z ul. Nugat w kierunku Kabat aż do białego budynku stadniny koni - tam, przed budynkiem skręt w lewo (wzdłuż jego ściany, w wyraźną, choć na tym etapie chyba już gruntową uliczkę) i zaraz krótki szutrowy zjaździk na duże pole. Tuż po zjechaniu należy skręcić w prawo, w piaszczystą ścieżkę - i ta ścieżka zaraz wchodzi między drzewa, przechodząc w singiel, który wznosi się dość łagodnie do góry. I to jest właśnie start traski :D .

A dalej należy trzymać się singla, aż po chwili dojedziesz do polany z wielkimi hopami - po prawej, nieco za plecami będziesz miał ostry zjazd ze skocznią (z tym, że ty będziesz u jego podnóża :D ). Natomiast teraz - aby kontynuować zabawę na singlu - trzeba podjechać na wydmę, którą będziesz miał przed sobą (nie jechać dalej dołem, jak sugerowałby przebieg dotychczasowej trasy, bo dolna kontynuacja singla przechodzi w prostą, nudną ścieżkę). Dalej jedziesz górą wzdłuż parkanu - i kiedy traska zaczyna się dzielić na dwie odnogi, ty musisz zjechać w tę niższą, na trawers. I - zaczyna się zabawa :D . Tym fajniejsza, im dłużej wytrzymasz na tymże trawersie :D (górą nadal wiedzie - w niektórych miejscach bardzo niewyraźny i zarośnięty - singielek, a dołem wspomniana nudna ścieżyna; zdecydowanie najfajniej jest jednak na środku). W pewnym momencie - tuż przy kortach - trawers odbija w górę i łączy się z górnym singlem - a po kolejnych kilkunastu metrach trafiasz na ogrodzenie terenu Centrum Europejskiego w Natolinie, wzdłuż którego można zjechać (choć lepiej przedtem opuść siodełko :D ).

Pozdrówko orientacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Piękną traskę odkryłem nad Zalewem Zegrzyńskim: Zegrze-Serock nad samą wodą. Jazda niesamowita - kilkanaście km góra-dół. Jedzie się skarpą, którą przecinają głębokie parowy. A ścieżka nie trawersuje, tylko na krechę leci. Super!!! W Serocku można odpocząć i z powrotem. Od rury wychodzi ok. 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A umiałbyś na googlarce oznaczyć trasę? Bo jeśli to rzeczywiście kilka-naście km góra-dół to chętnie bym poznał taki kawałek ;) A jeśli nie możesz to ciepło się zbliża dużymi krokami, kiedy wychodzi słonko można się ruszyć nawet kilka godzin, można by się bujnąć jakąś grupą w cieplejszy dzień?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak najbardziej się piszę na wypady. powoli wertuję przewodniki, aby dobrać coś na początek sezonu :thumbsup: w ostatni weekend udało się znaleźć czas aby się troche poruszać. podobno ma być pogoda w najbliższy weekend nawet znośna, można coś na rozruch wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...