Skocz do zawartości

[amortyzator] R7 - problem - stukanie


Gość FF|putek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FF|putek

Witam.

Od tygodnia mam rower z R7 na pokładzie. W momencie gdy trzymam przedni hamulec i przesuwam kierownice przod/tyl slychac i czuc stukanie. Dotykajac najbardziej jest ono wyczuwalne w miejscu gdzie gorny golen wchodzi w dolny. Podczas jazdy tez od czasu do czasu czuc to na kierownicy. Czy przytrafialy sie Wam takie rzeczy? Dzwonilem do serwisu i Pan mi powiedzial ze w nowym raczej nie powinno tak byc, no ale ze moge na razie z tym jezdzic i ze jak bede w jakims serwisie to niech to sprawdza czy jest potrzebna jakas naprawa bo cos tam moze miec za duze luzy. Troche jednak jest to wkurzajace w nowym rowerze za niemala kase. Wczesniej jezdzilem na twardym widelcu wiec wszelkie stuki i inne sa dla mnie nowoscia;)

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"W momencie gdy trzymam przedni hamulec i przesuwam kierownice przod/tyl slychac i czuc stukanie"

 

Jezeli masz dobrze skręcone stery, a posiadasz V-brake to zobacz czy nie masz luzów na tulejach od hamulców co wchodza na piwoty ja mam lekkie i wlasnie to mi się udziela, więc sie tym nie przejmuj.

Jak chcesz sprawdzic luz na sterach to skręc koło przednie o 90 stopni i wtedy poruszaj kołem (nie są naciskane siły na piwoty) powinieneś to skumać

 

Pzdr.

 

PS. Napisz czy pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...