Skocz do zawartości

[dętka] Continental Tour 28 All


kuhru87

Rekomendowane odpowiedzi

rozmiar: 28 x 1,1-1,75

wentyl: presta 42mm

waga: katalogowa 170 (sam nie miałem okazji wrzucić na wagę)

 

Może zaczne od tego, że do tej pory (tj. trzy miesiące) jezdziłem na Trax'ach fabrycznie siedzących w moim Unibiku więc tylko z nimi mogę porównać nowe dętki. O dętkach nie da się wiele napisać bo każda jest banalna w budowie ale różnica w jakości i komforcie prowadzenia jest nieporównywalnie lepsza od tego czego używałem do tej pory. Trax'y siedziały u mnie przez 2200km, na Continentalach przejechałem już około ~250km. Oby dwie siedzą w oponie Schwalbe Terra Cruiser (28 x 1,6)

 

*Najpierw trochę o budowie:

Jakość dętek Continentala jest fenomenalna. Guma jest wyraźnie grubsza (co za tym idzie trwalsza, nawet wysoko pompowana) i ma tylko jeden 'szew', który nie przeszkadza przy nakładaniu łatek tak bardzo jak cztery szwy w Trax'ie. Guma jest jakby 'czystsza' i 'przyjemniejsza' w dotyku ; ) Nawet wentyl wydaje się bardziej trwały (nie udało mi się jeszcze pogiąć jego elementów), a śruba która dociąga go do obręczy nie luzuje się tak bardzo jak w Trax'ach, bo w nich po pompowaniu jej dokręcenie było koniecznie. A do tego zakrętka w koloże żółtym wygląda tak.. ekhm.. sportowo, drapieżnie ; )

 

*Teraz o tym jak leży w oponie

Przy Trax'ach po jezdzie np. po kostce brukowej opona trzeszczała i słychać było jak na brukowych 'schodkach' opona dociskała się do dętki i mimo tego, że była solidnie napompowana odnosiło się wrażenie, iż dętka nie wypełnia szczelnie opony : / Z Continentalem jest zupełnie inaczej. W oponie siedzi iealnie i szczelnie ją wypełnia, doceniam to tym bardziej, że jestem amatorem pompowania dętek na tzw. 'beton' (a beton w Trax'ach i beton w Continentalach to zupełnie inna bajka). I mimo mocnego nabicia po szybkich leśnych zjazdach nie udało mi się złapać w niej żadnej dziury : ]

 

Mimo, że to tylko dętka to nie żałuję ani złotówki z tych 24zł które dałem za komplet. Jest mniej awaryjnie i lepiej, lepiej, lepiej ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...