Skocz do zawartości

[problemy] rower a policja


Rekomendowane odpowiedzi

niestety to jest dość nagminne

U mnie w mieście postawiono pare lat temu rondo na miejscu skrzyżowania dwóch krajówek. bomba pomysł i w ogóle. kilka lat później jakieś 300 metrów przed rondem, w miejscu wyjazdu z supermarketu i dojazdu na cmentarz na tej ruchliwszej krajówce postawiono światła. W momencie szczytu włącza się czerwone światło, ustawia się ogonek samochodów i cały ten ogonek po chwile dojeżdża do ronda. W ten sposób tworzy się mega korek, który z łatwością mógłby być zmniejszony przez ustawienie 2x rondo lub 2x światła.

no ale to tylko takie narzekania nie znającego się na niczym kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na treningu trener mi mówi co i jak...podstawowa wiedza na temat kolarstwawięc podczas tego opowiadania jechał koło mnie a gliny " gesiego" a trener %&&*(&%*^^ nie zna się cwel..

Taka nasza policja Prze^*^*ana ;] a wtedy w ogóle ruchu nie było (10.56) więc wszyscy spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathieo nie kozacz - policjant ma rację. i musi ci zwrócić uwagę jeśli łamiesz przepisy (a jeżdżąc w ten sposób łamiesz przepisy). Nie mówię żeby tak nie jeździć tylko nie zgrywaj cwaniaka że na drodze ty jesteś najważniejszy bo trener ci mówi co i jak. Policjant równie dobrze mógłby wam mandat wlepić i żadnego gadania by być nie mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

U mnie aż nadto policjanci interesują się bikerami... juz dwa razy dmuchałem w "balonik". Ale suma sumarum dużo wyłapują nietrzeźwych rowerzystów ( i mam tu na mysli takich ogródkowych piwoszy i konsumentów tanich nalewek). Jak byłem niedawno na KPP to mają całkiem sporo aresztowanych rowerków ;) Za jazde po chodnikach i przejeżdżanie przez pasy raczej nie karzą(karają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokiści to pewnie kompleksy leczyli, jak strażnicy miejscy. Jak się nie robi nic pożytecznego to chociaż ego trzeba sobie czasem podbudować ;)

 

A to dmuchanie w balonik to tak w mieście czy na jakichś wiejskich drogach? Bo ja też czasem lubie na piwko rowerem wyskoczyć.

 

A swoją drogą czasem policja mogłaby przyszpilić lepiej rowerzystów. Czasem jak jadę samochodem przelotową trzypasmówką przez cale miasto i musze wyprzedzać panie które jadą jezdnią chociaż obok jest nowa ścieżka rowerowa, albo tych profesjonalnych bajkerów, którzy do poziomu ścieżki rowerowej się nie zniżą, to mi ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
albo tych profesjonalnych bajkerów, którzy do poziomu ścieżki rowerowej się nie zniżą, to mi ręce opadają...

 

 

Wybacz, ale dopóki ścieżki rowerowe będą budowane tak bezmyślnie jak są teraz, czyli z krawężnikami wysokimi jak do przeprawy samochodem terenowym, kiepskiej jakości kostką, czy połączone razem z chodnikiem to nie licz, że panowie jak to określiłeś pro na rowerach szosowych będą po nich jeździć. Nie dziwię im się zupełnie i również gdybym miał taki rower na cienkich oponach bym na taką drogę nie wjechał.

 

Wracając do tematu, udawało mi się uniknąć takich wydatków jak mandaty jadąc na rowerze. Chociaż sporo tych przepisów łamię ;) , staram się wszystko jednak robić z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dmuchanie w balonik to tak w mieście czy na jakichś wiejskich drogach? Bo ja też czasem lubie na piwko rowerem wyskoczyć.

 

W mieście, ale raczej na bocznych uliczkach, choć to nie jest regułą. Zazwyczaj jak masz kask i strój to niebiescy Panowie nie zatrzymują takich rowerzystów.

 

Przykłady:)

"Z blisko 30 interwencji z zakresu nadzoru nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym większość tyczyła, jak zwykle, nieprawidłowego parkowania. W kilkunastu przypadkach - również pieszych i brawurowo jeżdżących rowerzystów."

 

"Funkcjonariusze Zespołu Prewencji KPP zatrzymali Józefa P. lat 49, który kierował rowerem pomimo zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy Wydział Grodzki w Świdnicy. Po wykonaniu czynnosci zwolniono."

 

"Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwym ( 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował rowerem. Mężczyznę osadzono w Pomieszczeniach dla Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem od sokistow 5 dyszek za cytuje : "jazde rowerem po peronie nr 3" :) tak mnie ladnie przywitali w jeleniej gorze

 

 

 

jak ostatnio byłem na tym dworcu PKP w Jeleniej to też coś burzyli do mnie ;) Dobrze,że nie kazali płacić, bo też jeździłem na rowerze po peronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie to ze mialem plecak gorski i kupe znajomych to pewnie bym sie zwinal i tyle by mnie bylo widac i mandatu bym nie dostal ;) ale agenci jakich malo ci sokisci...

 

raz jeszcze chcieli mi dac mandat niebiescy za jazde po molo rowerem :) tam to w ogole jest kretynstwo na maxa. wyobrazcie sobie ze idzie sobie sciezka nagle jest taki maly park (przed molo) i znak zakaz jazdy rowerem ze niby 5 stowek mozna zabulic. doslownie za 60-70 metrow sciezka idzie dalej. totalny bezsens. jak zwolnie do tych 5 na godzine i przjade sobie bokiem ustepujac ludziom pierszenstwa to przeciez jest bezpiecznie... szczegolnie jesli sytuacja jak moja miala miejsce w lutym kiedy spacerowiczow i plazowiczow jest malo bo ciezko sie opalac w zime ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon, pisząc o profesjonalnych bajkerach miałem na myśli raczej "profesjonalnych bajkerów" ;) Tych w ortalionowym dresie, bez kasku i z zakupami z LIDLA w siatce na kierownicy.

 

A jeśli chodzi o wielbicieli szosówek to faktycznie to jest problem. Kiedyś jechalem pare km po nowej łódzkiej ścieżce z jakimś przypadkowo napotkanym dziadkiem na starej szosówce i nasłuchalem się jak wrzuca na ludzi którzy to budują. Pozwole sobie nie cytować.

 

Z ciekawostek wspomne jeszcze ze w łodzi działa Grupa Pewnych Osób, która niedawno zwróciła uwagę na problem rowerowych ścieżek z przeszkodami:

http://gpo.blox.pl/2008/07/Rowerowe-przeszkody.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...