Skocz do zawartości

[amortyzator] RS Tora 318 - obawy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie wy do serwisu jeździcie ale przegląd roweru u nas kosztuje w zależności od miesiąca do 55 zł w szczycie sezonu ale nie 100 B) oczywiście jest to przegląd roweru z regulacją smarowaniem ewentualna wymianą ale za części które trzeba wymienić płacimy sami wymiana jest już gratisowa co do amortyzatora to w zależności jaki i co jest do wymiany to jest koszt od około 50 zł do no w zasadzie nie wiem do ilu ale wiadomo ze np XCR jest mniej skomplikowany od Reby więc Reba będzie droższa w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, przede wszystkim pamiętaj że każdy amor na początku działa wsiowo. Daj mu jakiś czas na "rozruszanie" się

 

Z moim było zupełnie na odwrót, Na początku masełko, chodził wyśmienicie, chodź był to xcr. A teraz ? Gdybym w nim nie pogrzebał, po prostu załozył sobie blokadę skoku samoczynnie, i lipton ;). Po zrobieniu kompieli kolejowej, już mu leiej, i chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedną Tore już przepuściłem przez swoje ręce i nigdy żadna nie stukała, ani na sucho ani na mokro (w czasie jazdy :) ).

Forumowicze ten kto widział Tore od środka wie że wszystko jest uszczelnione albo ma rozpórki które mocno utrzymują tłumiki na swoim miejscu. Więc nie ma co stukać - a jak stukało to albo był amor walnięty albo coś nie dokręcone.

 

Co do tego że nie czuje zmiany w regulacji Rebound - tak jak pisał, jego pierwszy amor. Regulacja jest i to odczuwalna ale nie do tego stopnia że amor będzie odbijał 2 minuty...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Właśnie dziś kupiłem ten amortyzator(rock shox tora 318 u-turn) i chyba nie działa on tak jak powinien :)

 

Czy to normalne, że w tych amortyzatorach coś wewnątrz goleni stuka?. W moim coś często stuka przy uginaniu.

 

Nie mam zdalnej blokady skoku.Skok mogę zablokować pokrętłem do regulacji tłumienia kompresji poprzez ustawienie jej na maksymalną wartość. Po tym gdy to zrobię widelec jest prawie zablokowany nie na 100% bo około 1 -1,5cm skoku pozostaje, czy to normalne?

 

Jak używać regulacji długości skoku u-turn ? Czy obracając to pokrętło w lewo w kierunku + zwiększa się skok i czy jest jakaś blokada dla tego pokrętła zabezpieczająca przed przekroczeniem dopuszczalnej dłogości skoku ? Zauważyłem, że ta regulacja w zakresie 85 - 130 nie jest płynna bo słychać kliknięcia. Jakiej wartości skoku odpowiada jedno takie kliknięcie?

Miałem okazje zobaczyć jak mój amorek działa jedynie w czasie powrotu ze sklepu po później juz nie miałem na to czasu a regulacje u-turn sprawdzałęm troche w domu i nie widzę żadnej różnicy w skoku przy przekręcaniu pokrętła. Czy to powinno być tak, że przy zwiększaniu skoku górne golenie powinny podnosić się do góry ?

 

W sklepie w którym go kupiłem proponowano mi wymiane tłumika motion control na wersje z możliwośćią zdlanej blokady skoku.Zrezygnowałem z tego bo doszedłem do wniosku,że szkoda mi tracić 200zł na to(wymiana na nowy + manetka) i że nie będzie dla mnie żadnym problemem aby w czasie jazdy sięgnąć do pokrętła na goleni.Chyba nie doceniłem wartośći tej manetki. Czy macie problemy z tym aby po zablokowaniu skoku poprzez ustawienie na maksa tłumienia kompresji powrócić potem przy odblokowywaniu skoku do mniej więcej takiego ustawienia kompresji jakie było przed zablokowaniem ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sprzedawce i czy nie jestem w błędzie myśląć, że mając manetke zdalnego skoku mogę pokrętłem tłumienia kompresji ustawic odpowiednią jej wartośća potem niezależnie od tego ustawienia przełączać amortyzator pomiedzy trybami zablokowany lub odblokowany?

Jak i w zależności od czego regulować tłumienie kompresji i tłumienie odbicia(pokrętło na dole prawej goleni) ?

 

Proszę wytłumaczyć mi to wszystko w miarę prosto bo jestem totalnie ciemny w zagadnieniu amortyzacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...