Skocz do zawartości

[Pulsometry] Pc15 vs Onyx Fit


jo_jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisalem wczoraj temat i tam napisaliscie ze lepie zakupic Pc-15 niz Fitch Watcha ok lajcik spoko.

Za to na stronie sigmy jest demo pulsometrów i zdecydowanie bardziej podoba mi sie pod wzgledem mnogosci/typu funkcji Onyx Fit.

Zdazyłem sie zorientowac, że różnica cenowa wynosi ~100zł

 

Myslicie, że warto dołozyc do tego drugiego ?

To nie bedzie tak ze 100zl by poszlo gdzies indziej - albo doloze 100 do tego pulsometru albo nic za nie nie kupie. Tylko pytanie czy warto skubac rodziców na te 100zł jakby nie bylo troche hajcu.

 

Głownie bedzie mi sluzyc do treningów na rowerze i mam zamiar bardzo uzaleznic jazde od tego cuda techniki :wink: ale prawdopodobnie bede uzywac go takze do biegania.

 

Prosze o jakies opinie najlepiej poparte argumentami.

 

Linki do obu:

Pc-15 : http://www.xtrabike.webd.pl/catalog/produc...;products_id=28

Onyx Fit : http://www.xtrabike.webd.pl/catalog/produc...products_id=307

 

P.s. Juz bylem pewien ze zamówie sobie Onyxa ale stwierdzilem ze w sumie czemu by nie napisac tematu i moze sie czegos waznego dowiedziec. czyli prawdopodobnie kupie onyxa chyba ze ktos poda dobre argumenty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Osobiście posiadam Onyx fit i jestem z niego zadowolony. Jest kodowany cyfrowo i nie robi niespodzianek wskazując nagle jakieś kosmiczne tętno, kiedy przejeżdżam pod linią wysokiego napięcia, albo gdy zadzwoni komórka.

Na temat Pc15 nie mogę nic powiedzieć, nie miałem z nim styczności...

Dobrze jest założyć nadajnik na klatkę piersiową kilka minut, a nawet kilkanaście, przed drogą oraz czymś zmoczyć miejsca styku czujników nadajnika z ciałem( By zapewnić lepsze przewodzenie ), sam po prostu je ślinię. Po jakimś czasie, kiedy się rozgrzejesz przewodzenie zapewni warstewka potu. Przy synchronizowaniu pulsometru z nadajnikiem trzeba trzymać go blisko nadajnika, oraz w oddaleniu od innych źródeł sygnałów. Wtedy jest pewność, że zsynchronizuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna tak sie napaliłem ze sobie zamówiłem tego Onyxa hehe

niedlugo jak przyjdzie dodam parę słów do twojego testu :P

 

Sprawdzał ktoś to to w deszczu lub zanurzał całkowicie ?

 

Anulkaa ile wyniosły baterie w pln ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Zanurzać nie zanurzałam, ale w deszczu sprawował się dobrze, znaczy działał.

W instrukcji jest napisane co by w wodzie nie naciskać przycisków.

 

Baterie 10 zł/szt i to były 'te lepsze' to znaczy alkaliczne czy jakoś tak <_< Tak swoją drogą dobrze, że mi przypomniałeś. Muszę wziąć miernik i zmierzyć tamte bakterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem Onyxa pare dni temu. Niestety w miedzyczasie zlapalo mnie zatrucie pokarmowe i nie bardzo go jeszcze testowalem..

 

Chcialem iśc dzis na rower pojeździc ale sie uparlem i wczoraj zalozylem pulsometr i zaczalem skakac na skakance.. cos mi strzyklo w kolanie i zebrala mi sie chyba woda w kolanie albo cos i chyba znowu bede mial ze 2 dni odpoczynku :/

 

W kazdym razie dziala fajnie i mi sie podoba. Czesto odswieza odczyt. Funkcja memory jest zdecydowanie fajniejsza niz sie spodziewalem. Cały czas mam wrazenie ze opaska mi opada w dol ale po skakaniu na skakance byla na swoim miejscu.

 

Juz sie nie moge doczekac rowerowania :P

 

P.s. od razu jak przylecial wymienilem baterie na nówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, otóż zastanawiam się nad kupnem pulsometru i mam dylemat w postaci który wybrać, nie wiem czy brać PC-15 czy Onyx Fit ? Czym one się różnią poza wyglądem i tym że Onyx ma sygnał kodowany no i oczywiście ceną. Może są osoby które używają jednego z tych modeli. Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam onyx fit.

Prawie wszystko super, ale...

Przy nizszych temperaturach ( nawet na plusie do 5 C) lubi sie zawieszac. Wtedy lepiej nie zakladac go na kierownice, tylko trzymac na rece osloniety ( utrudnienie w odczytywaniu ).

Tak samo w normalnych temperaturach przy dluzszych mocno telepiacych zjazdach.

Przez rok uzytkowania 2 razy zawiesil sie tez bez powodu przy stabilnej jezdzie.

 

Po jakims czasie sam sie odwiesza, a jak chcesz to przyspieszyc to trzeba sie oddalic zeby stracil sygnal i znowu zalapal.

Przyznam ze jest to upierdliwe.

A po maratonie (ze spora iloscia telepiacych zjazdow) moze ci wyjsc zaskakujaco wysokie tetno srednie.

Zanim z maksymalnego tetna po ostrym podjezdzie opadnie, pusometr sie zawiesza na poczatku zjazdu na np 92hrmax i tak sie trzyma do konca zjazdu a potem jeszcze kilka dobrych minut.

Zanim to odkrylem, bylem ciezko zszokowany moim srednim tetnem po maratonie.

 

Moze trafilem na gorsza sztuke, ale na gwarancje nie oddawalem, bo zapewne nikt go tam nie bedzie testowal w takich warunkach. I pewnie nic z takiej gwarancji by nie wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne funkcje możesz przejrzeć, a nawet "przetestować" na stronie Sigmy:

http://www.sigmasport.de/en/produkte/pulsc...?punkt=features

 

Użytkowników pc-15 jest sporo, wystarczy poszukać tematów o nim. Sam mam i nie narzekam.

Może transmisja do komputera i wykres w funkcji czasu by były super, ale to nie ta półka i żaden z tej dwójki tego nie ma :icon_mrgreen:

 

Z tego, co widzę, chyba nie ma znaczących różnic, Fit ma to samo i dodatkowo parę gadżetów, jak test sprawności, pamięć 7 sesji, 1 programowalny trening, ale są to mało ważne rzeczy. Pozostaje dla Ciebie pytanie, czy uważasz, to Ci się przyda i czy warto dopłacić, w zasadzie kodowany sygnał, o którym wspomniałeś, jest jedyną istotną rzeczą, nie wiem, na ile to użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...