Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] Juicy Carbon - wyciek płynu


adryian

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas montażu hamulca, a dokładnie dokręcania zacisku przy wciśniętej klamce, nastąpił wyciek płynu na zacisku hamulca.

Pomijając fakt zatłuszczonych klocków i tarczy chciałbym spytać o możliwe przyczyny wycieku, czy wyciek może być spowodowany nieszczelnością w okolicach tłoczków dociskających klocki hamulca, czy może wadą konstrukcyjną samego zacisku. Lub inaczej czy czymś spotykanym jest wycieku płynu przy zbyt mocno wciśniętej klamce.

 

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, jakie kroki należałoby podjąć w celu eliminacji usterki i naprawy hamulca, czy samo dociśnięcie tłoczków może rozwiązać problem.

 

Dodam jeszcze, że hamulec jest praktycznie nowy, wcześniej był już raz montowany a jego przebieg do momentu wycieku to jakieś 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk w juicy carbon sklada sie z dwoch czesci polaczonych srubkami. miedzy dwoma polowkami zacisku jest uszczelka. to mogla byc przyczyna wycieku albo nastapilo rozszczelnienie miedzy uszczelka, a tlokiem.

skontaktuj sie ze sprzedawca lub dystrybutorem?!

 

pod tym linkiem masz dokladny schemat twojego hamulca. patrz na czesci oznaczone numerem 1-to one sa przyczyna.

 

http://www.sram.com/_media/techdocs/95.531...eb_Sramdocs.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazało się, że zniszczeniu uległa uszczelka łącząca dwie połówki zacisku, co nasuwa dwa pytanka:

 

1) Czy ktoś próbował i wie, czy uszczelka do Hayes'ów będzie pasowała i można ją spokojnie wykorzystać jako zamiennik do zacisków Avid Juicy (u dystrybutora póki co nie mają i czekają na dostawe od Avida),

 

2) Czy da się zalać Avida płynem bez oryginalnego zestawu odpowietrzającego , chodzi mi głównie o widoczne na zdjęciu gwintowane koncówki nałożone na rurke, ma ktoś własny patent na obejście tego, nie wiem czy sama rurka bez gwintowanych końcówek będzie wystarczającym uszczelnieniem i plyn nie będzie wyciekał przy zalewaniu ?

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że zniszczeniu uległa uszczelka łącząca dwie połówki zacisku, co nasuwa dwa pytanka:

 

1) Czy ktoś próbował i wie, czy uszczelka do Hayes'ów będzie pasowała i można ją spokojnie wykorzystać jako zamiennik do zacisków Avid Juicy (u dystrybutora póki co nie mają i czekają na dostawe od Avida),

 

2) Czy da się zalać Avida płynem bez oryginalnego zestawu odpowietrzającego , chodzi mi głównie o widoczne na zdjęciu gwintowane koncówki nałożone na rurke, ma ktoś własny patent na obejście tego, nie wiem czy sama rurka bez gwintowanych końcówek będzie wystarczającym uszczelnieniem i plyn nie będzie wyciekał przy zalewaniu ?

Pozdrawiam,

 

1. Nie wiem, ale znając życie pewnie nie

 

2. Da się wykorzystując połowę tańszy zestaw do Formula ORO! Bez zestawu nigdy dobrze tego nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...