Skocz do zawartości

[rama] street,dual


quattros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje porady posiadam taki rowerek jak na foto: http://img175.imageshack.us/my.php?image=obraz2138qf8.jpg

 

Rama Accent ELnino 19"

mam 185 wzrostu i 85kg wagi

 

Poskładałem sobie rowerek do jazdy po bezdrożach ale naszła mnie chęć do uprawiania dyscypliny street,dual trochę po murki po naskakiwać, na jednym kole pośmigać przed lachonami. Ale ciężko jest na ramie 19'' , ręce opadają z wyczerpania.

Dlatego chcę się poradzić czy zmienić ramę na mniejszą jak tak to jaki rozmiar nie chcę mieć bmx'a rozmyślałem nad ramą 16'' i coś do 450zł tą swoją sprzedam za 280zł. Jednak street,dual to nie wszystko wypadało by i z kimś po bezdrożach pośmigać i czy to będzie niewygodne na tak małej ramie czy niema to znaczenia. Czy jednak pozostawić tą ramę 19'' i trenować dalej?. Zwracam się tu do szerokiego grona specjalistów i proszę o fachową poradę. Dzięx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem sobie rowerek do jazdy po bezdrożach ale naszła mnie chęć do uprawiania dyscypliny street,dual trochę po murki po naskakiwać, na jednym kole pośmigać przed lachonami.

 

czyli jednym slowem potrzebujesz rower do lansowania sie... a do lansowania wystarczy ci najzwyklejszy next lub kross sign bo widze ze nawet nie wiesz co to streett i dual... a do "smigania przed lachonami" to nie wypowiem sie bo mnie to smieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Takiej odpowiedzi szukałem i się skusze na dartmoora steet fightera, żartów nie lubicie bo te lachony tak w przenośni. Jak bym był znawcą street,dual to bym się nie pytał. Lansować się mam czym Audi quattro 180 konne starczy. Jeszcze panowie fachowcy jaki rozmiar? 16'' czy 17'' noże 14'' ?. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Takiej odpowiedzi szukałem i się skusze na dartmoora steet fightera, żartów nie lubicie bo te lachony tak w przenośni. Jak bym był znawcą street,dual to bym się nie pytał. Lansować się mam czym Audi quattro 180 konne starczy. Jeszcze panowie fachowcy jaki rozmiar? 16'' czy 17'' noże 14'' ?. :)

 

 

buahahahhaa

 

smieszny jestes :D:D:D:D audi quatro !! hahaha :D cool :)

 

a zeby nie robic oftopika to

dartmoor steet fighter jest w rozmiarach 13 i 15 z tego co mi wiadomo :P wiec zaden z wyzej wymienionych przez ciebie rozmiarow nie jest do dostania :D a rozmiar dobierz jak ci bedzie wygodniej bo znam ludzi ktorzy maja po 195 cm i jezdza na 13" :) wiec co kto woli :] pozdro kolego z audi quattro :D :030: :030: :030: :030: :030: :030: :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) lubisz po kimś jechać Ogór, pisze jak jest. A jest tak: http://allegro.pl/item188945125_rama_dartm...lka_gratis.html

że akurat rama ma 16'' więc jak jest z tobą? A pytam się czy 16'' to jest takie optymalne rozwiązanie czy nie bo kupić rowerek dokupić dwa kółka i oddać dziecku, a nie chcę powtórki z ramą 19'' Accent, która ni jak nie nadaje się do hopek. Czy to po prostu liczy się geometria ramy. Jak tu zacząć laikowi jak się cały czas po nim jedzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) lubisz po kimś jechać Ogór, pisze jak jest. A jest tak: http://allegro.pl/item188945125_rama_dartm...lka_gratis.html

że akurat rama ma 16'' więc jak jest z tobą? A pytam się czy 16'' to jest takie optymalne rozwiązanie czy nie bo kupić rowerek dokupić dwa kółka i oddać dziecku, a nie chcę powtórki z ramą 19'' Accent, która ni jak nie nadaje się do hopek. Czy to po prostu liczy się geometria ramy. Jak tu zacząć laikowi jak się cały czas po nim jedzie. :D

 

Wydaje mi się, że do ewolucji lepsza będzie 14. Dokupisz do niej dłuższą sztycę i będziesz mógł w miarę normalnie pojeździć:D

Ale tak jak napisał ogór-do ramki trzeba się dopasować. Najlepiej zobaczyć sobie w sklepie takiego dartmoora i się przymierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) lubisz po kimś jechać Ogór, pisze jak jest. A jest tak: http://allegro.pl/item188945125_rama_dartm...lka_gratis.html

że akurat rama ma 16'' więc jak jest z tobą?

 

drobna pomylka :) pomylilo mi sie ze street stylem gdzie jest rozmiar 13, 15 i 17 :)

 

do streetu i dualu najlepsza bedzie 13 - ale jak chcesz gdzies dalej to moze byc problem ;) kolega mial 15 i wszystko gralo ( w SS ) a co do SF to nie wiem czy jest sens ... lepszy jest SS ( jak dla mnie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Dzięki chłopaki nareszcie fachowe porady. Jednak namierzam się na Street Fighter. Ale miałem przyjemność przypasować do mojego rowerku ramę dragstara 16'' co się okazało różnice były w tym tylko że była niższa rurka od sztycy

i lekko dłuższa jako całość. Zdziwiło mnie bo to niby 16'' a moja Elnino 19''. Czy wielkość ramy to tylko wysokość tej rurki od sztycy?

 

A poza tematem do trialu to polecam taki rowerek http://www.bikemagic.com/news/images/in130...ckknife_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ogór nie zajarzył ironii nie przejmuj się chciał być miły:) Ja też budowałem rower w dokładnie ten sam sposób i uwzględniając takie same kryteria. Mam teraz Dartmoora street style'a 15" i jest bardzo ok ale musisz kupić długą sztycę. Nie mam oczywiście sprinterskiej pozycji, ale spokojnie przejeżdżam w przerwie pomiędzy katowaniem murków 100km więc źle też nie jest. Jeteś trochę wyższy więc może jednak 16 jakaś rama? Trudniej wszystko zrobić łatwiej w trasę...mniejsza odwrotnie. Ja np. jestem zadowolony. A to moja dzidzia:)

 

http://img264.imageshack.us/my.php?image=pict7267kh5.jpg

 

przy wyciągniętym siodełku naprawdę daje radę. Pozdrawiam!

 

 

btw znalazłem coś co powinno Cię zainteresować:

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...p;hl=normalnego

 

to nasze rozważania niegdyś:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Super!, tego właśnie potrzebowałem, topic i fotka i opiski. Już traz to mam pewność co robię i decyduję się na 15'' dartmoora. Jak już pisali chłopaki że trzeba coś wybrać xc czy street czy trial. Ale mi pod pasowałeś [bajuwookierun]. Dzięki jeszcze raz niech wam ramy trzymają i się nie puszczają. :surprised:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie dartmoor ss 15", chociaz teraz kupilbym 13", to tak dla potwierdzenia twojego wyboru....pzdr

 

ps.na moich fotach jest ze starym amorem, teraz zmienilem na pike i zdecydowanie lepsze geo, i w ogole nie ma co gadac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie calkiem fajny row na poczatek, tyle ze do skakania amor XCR nie bardzo sie chyba nadaje, wg. producenta przeznaczenie do XC, ja zrobilbym na twoim miejscu tak zebym kuppil tego bike'a i zmienil amora, a tego sprzedal, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym krossa sign'a ds z 2006 roku:

http://allegro.pl/item190380454__kross_sig...ja_zobacz_.html

 

Tą kaskę która ci zostanie możesz zainwestować w jakieś części na przykład amorek, hample.

 

Albo krossa panic'a

 

http://allegro.pl/item191175653_kross_sign...zsza_cena_.html

 

tutaj pasowałoby wymienić amorek (jest xcr tak jak w unibike'u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie popieram "nasti" kup signa ds i doinwestuj w amorek i wyjdzie ci kolo 2000, zreszta sign ds jest za######istym rowerem i ewentualna podastawa do rozbudowy, ja tak zrobilem i wcale nie zaluje, no ale w sumie to zostalo mi z signa tylko tylne kolo przerzutki i korba, no i jeszcze kiera, ale generalnie to dobry sprzet, a co do unbike'a to jak masz wiecej kasy to tez moze byc tylko jak juz mowilem amor do zmiany, no i tam sa heble hydro, a w krosie v-ki, ale i cena inna a reszta powiedzialbym w signie lepsza,....pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

hmm......., na razie kosztowal jakies 4000, no moze 3800-3900, na fotach jeszce ze starym amorem ale juz sa z nowym wiec sobie mozesz zobaczyc, to jest sqadak, jeszce chce wymienic tylne kolo, hmmm.... a po wakacjach rame....pzdr mozesz sie pokusic na skladanie ale to nie bardzo sie oplaca bo za ta kase to lepeij tego signa albo underground'a kupic i pptem w miare mozliwosci zmieniac a zaczac nalezy od amora zawrowno w jednym albo w drugim,....pzdr

za okolo 2000 masz do wyboru, arkus vip surface (1999pln), author a-gang A.M (1999pln)., wspomniany sign ds i panic, ghost dual comp (2399pln), gt chucker 2.0 (1999pln), haro thread one (1999pln) laeder fox drug (2299pln), leader fox dragstar (1849pln), moongose fireball (2199pln), trek jack 1 (2299pln), univega ram xf 906 (2279pln) univega ram xf 902(1739pln), chyba tyle moze cos sobie wybierzesz....pzdr

 

ps. wieczorem ci moge podeslac spec. mojeo bike'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEJMIR roweru nie kupuje się dla wrażeń wzrokowych. Według mnie sign ds 06 ma bardzo dobry osprzęt jak za tą cenę. Sprzedaż ten amorek dołożysz do czegoś lepszego i masz niezły sprzęt na początek. Osprzęt hussefelt mówi sam za siebie. W większość rowerków grawitacyjnych w cenie do 2 tysięcy jest wsadzony kiepski amor. Ja brałbym opcje sign--> sprzedaż amor---> kupno nowego amora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...