Skocz do zawartości

[kaseta] SunRace SRCSX8C


Rekomendowane odpowiedzi

Tania kaseta 8-biegowa. Można ją już dostać za trzydzieści parę złotych (mi się ją udało zakupić w sklepie internetowym za 29 zł).

Nie dość że tania to do tego całkiem lekka, gdyż waży 295 gram (11-30), bardzo fajnie zestopniowana (11-12-14-16-18-21-24-30) no i w pełni rozbieralna (skręcana na 3 imbusy).

 

W internecie można spotkać wiele negatywnych opinii na temat tej kasety (opinie sprzed 3-4 lat), ale zobaczymy jak to jest faktycznie z nią w dzisiejszych czasach :).

 

bbd58ff3cc002761m.jpg

 

0 km - marzec - zakładam kasetę do roweru, będzie współpracować z nowym łańcuchem Shimano HG50. Pierwsze km jazdy - wszystko pracuje OKI.

19684214c7754300m.jpg

 

350 - 500 km - marzec - kaseta przechodziła ciężką próbę, gdyż na skutek awarii roweru musiałem stworzyć singlespeeda i kilka razy miał miejsce przypadek że łańcuch bardzo mocno się naprężył. Kaseta na szczęście nieucierpiała.

 

500 km - kwiecień - jestem zmuszony zmienić łańcuch bo tamten po "eksperymentach" się rozleciał. Kaseta będzie współpracować z łańcuchem WIPPERMANN CONNEX 800. Pierwsze km - wszystko działa wyśmienicie.

 

1000 km - kwiecień - wszystko działa OKI. Oznak zużycia nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ooo, moja Acera HG30 waży 414g (119g różnicy!), można zdjąć tylko 2 zębatki i kosztuje parę złotych więcej - jeżeli ta SunRace dalej się będzie spisywać jak do tej pory to chyba wiem co kupie, jak się obecna zużyje :)

 

I do tego bardziej mi się z wyglądu podoba :) Czyżby ideał dla oszczędnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ja napiszę troszkę o kasetach Suntour'a i właśnie Sunrace'a ..... Ja u siebie będe miał kasete 8 Suntoura. Miałem dzisiaj porównanie z kasetą HG50-8 produkcji Shimano i kasetą Suntour'a ( bodajże CS 48 ). Obydwie kosztowały po 49 zł. I bez wahania wziąłbym kasetę produkcji Suntour'a. Główny powód ? ? ? Różnica przynajmniej 80 g pomiędzy obydwoma kaseta ( oczywiście na korzyść Suntour'a ) + lepsza jakość wykonania kasety Suntour. Cena ta sama, a róznica ponad 80 g to już bardzoooooo duża różnica. Piszę tutaj o tym fakcie, ponieważ SunRace i Suntour to zapewne kasety podobnej firmy i jakości. Dlatego przekonałem się sam, że Shimano nie zawsze robi najlepsze części. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

6150 km - sierpień - kończę używanie tej kasety, gdyż łańcuch jest już mocno wyciągnięty i nie chcę zajechać zębatek przy korbie - kaseta z łańcuchem idzie do roweru dziewczyny i tam dalej będzie pracować. Zużycie kasety po tym dystansie proporcjonalne do zużycia łańcucha (czyli łańcuch dosyć mocno wyciągnięty to i kaseta dosyć mocno zniszczona) - podejrzewam że całkowicie padłoby wszystko przy dystansie 7500-8000 km, czyli w sumie standardzik.

 

Podsumowując - kaseta jest świetna i zapewne kolejną kasetą którą kupię będzie właśnie ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...