Skocz do zawartości

[siodełko] Selle italia SLK C2 SLR


Szajbz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poprzednio miałem Velo Carbon lecz niestety nie mogłem w nim przejechać wiecej jak 20km (z pampersem)

Teraz smigam na kanapie Meridy grubej na 5 cm i szerokiej na 150mm jest wygodnie ale wieś.

 

Dlatego zastanawiam sie nad SLK Gel Flow, podobno te elastomerki cos dają http://www.allegro.pl/item186672117_selle_...g_xtrabike.html

 

Albo C-2 Genuine Gel http://www.allegro.pl/item184216946_siodel...gel_f_bike.html

 

Lub moze uda sie jakos tanio dorwać SLR Gel Flow 2007

 

Limit do 250zł, waga nie gra roli, ważne zeby było wygodne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może trochę poza tematem - bardzo twarde to siodło Velo czy źle dopasowane? i ważyłeś może?

 

Velo wazyłem 127g to moje wazyło, 130zł, niby pręty tytanowe z domieszką czegośtam, twarde ale mnie bolało na pośladkach, moze to wina ze mam pampersa za 20zł (bede musiał lepszego dorwać) chociaż znam goscia co bardzo chwali to velo za wygode. wydaje mi sie gdyby to velo było szersze o 15mm to było by wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siodełka SLK Gel FLOW albo Skrzynia go ma albo Lookas 46 zapytaj ich.Ja ze swej strony mogę polecić Selle Italia Flite Gel Flow .Siodłeko w miarę wygodne ,ja jestem bardzo wybredny :) .Ni jest jakieś super lekkie waga około 260 gr i jest dość szerokie ale po zrobieniu 140 km nie maiłem jakiś odcisków odparzeń itp jedyne co to mnie zad bolał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem po 2-4tys przez ostatnie 3 lata i... warto ;p. Przynamniej mi na kanapach bylo niewygodnie, robyly sie odparzenia itp. Przy wąskim siodle lepiej sie pedałuje, lepiej zjezdza[mozna wystawic tylek za siodlo], lepiej podjezdza[dlugi nos] itp... ogolnie same plusy ;) minus to dla wiekszosci mimo wszystko bolący tyłek po dluzszych dystansach[ale nie wiem czy na szokim nie byloby tak samo moze nawet gorzej].

 

Ogolnie to na wezszych komfort jest rozny... ja dalej testuje siodla.

W MTB mam 3cie siodło i teraz bezdzie mam nadzieje ok[ale dopiero jak sie okazalo nie boli mnie tyłek po obnizeniu sztycy i podsuniecia siodla odrobine do przodu niz kiedys... a wydawalo mi sie ze jest ok... zresztą sytacja byla taka:

1.Jezdzilem na kanapie gianta[odparzenia itp no i chcialem sprowac czegos sportowego].

2.Potem jezdzilem na selle italia C2 Trans AM na roznej wysokosci sztycy... nic nie wyszło mi odpadala po 40-50 km :/... ale wiedzialem ze juz nie wroce do szerokiej kanapy.

3.Kupilem specialized Avantar bylo lepiej ale zalozylem je na wygodnej dla mnie wysokośći[tzn dobrze mi sie tak pedałowało i podjezdzalo]. Tylek mnie bolal[w sumie od poczatku jak tylko siadałem to czułem siodło,ale mniej niz na C2]... ale nie było zle[na pewno 100 razy lepiej niz na C2].

4. Kupilem kolarke... przejechalem na niej 50 km na standardowym ustawieniu siodła[wąskie selle italia]... troche za nisko jak dla mnie bylo, ale akurat nie mialem imbulsow w Kraku. Nie odczułem praktycznie zadnego bólu.... pomyslalem ze cos jest nie tak z tym MTB w takim razie.

5. Dzisiaj sprawdzilem sobie kalkulatorem na jakiej wysokosci powinienem miec siodlo...wyszlo ze mam 1-3 cm za wysoko. Obnizylem o 1 cm, troche dałem do przodu... przejechalem 10 km i ... jakbym nie wyszedł w ogole na rower :D. Jeszcze nie mialem okazji sprawdzic na dłuższej trasie...ale ogolnie jestem na tak [szkoda ze taki szeroki wariant wybralem bo na szosie mam ok 130-135mm i jest ok, a sie wlasnie balem szerokosci po C2 i wzialm 143].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tez mam przekonanie do szerokości 140mm dlatego zastanawiam sie na flitem. Otóż obawiam sie deseczek bo miałem Velo Carbon coś podobnego do topowych modeli selle itali no i tam było trudno zrobić wiecej jak 10km. Myślałem ze Spec jest super wygodny ;)

Coś musze wybrać z selle ale do 250zł bedzie trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ból był tylko spowodowany moim zlym ustawieniem siodła to raczej jest super wygodny ;)... ale coz dopóki nie zrobie dluzej przejazdzki[chcialem jutro,ale wyszlo pare rzeczy i pewnie dopiero w przyszlym tygodniu :(] to nie bede pewny. W kazdym razie u mnie żel się już rozrobił i jest miekki[na poczatku byl twardy]. Ja bym myslal o SLK z selle italia :D. Waga OK i ludzie chwalą[jakbym mogl sprobowac i porownac do avatara i bylo znosne{w koncu moje siodlo w kolarce ma mala warstwe wysciółki i ogolnie dosc deskowate jest,a jednak wygodne} :P to bym pewnie kupil bo mialem na nie chrapkę{a czerwone/ żółte by mi do kolarki pasowało :P czarne do górala i pozwoliloby zejsc o 100g na wadze ;) chociaz akurat tu wole wygodne od wagi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sie zastanawiałem zeby kupic tego speca ale wiele osób mówi ze szybko i łatwo sie niszczy.

na pewno SLR ten najtanszy odpada bo niema zadnej wyściółki a ten Gel flow to jakos tez mnie nie przekonuje, chyba trzeba bedzie połazić po sklepach i pośmigać na tym selle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specowi szybko sciera się farba. A czy sie przecieraja te miejsca z żelem to nie wiem... u mnie na razie jest ok[tylko one wygladaja na narazone na przetarcie...reszta pokrycia raczej jest znosnej jakosci],ale moze sie zdazyc ze sie przedrze... jak sie cos zwali to kupie SLK, jak nie podejdzie to kolejnego speca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siodełkami jest duży problem ,ciężko coś właściwego znaleźć .Ja w zeszłym roku 4-5 siodełek miałem.I to że nawet miałem możliwość przejechanie się na nich to za mało.Bo ile pojeździsz przed sklepem .nie da sie wyczuć czy siodełko pasuje czy nie.A tu przy flite całkiem miła niespodzianka .Co do Slk słyszałem ,ale tylko słyszałem ,że go ludzi chwalą .Ale tak to jest ,że co jednemu pasuje to drugiemu nie musi .Ciężkie jest życie bikera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...