Skocz do zawartości

Poison Light Frame Club


Toosh

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki jesteś :icon_confused:

Dotąd jeździłem na "gotowcach" więc teraz z racji sezonu na pusto będę coś składał. Najprawdopodobniej będzie to zyankali a Twój szpej pierwsza klasa. Ciężko jest z zakupem tej ramy prosto z Niemiec? Skomplikowana to procedura?

 

 

Mam ustawione powiadamianie o nowej odpowiedzi w tym temacie z tej racji szybko odpisuję :-)

Zyankali to bardzo fajna rama, ale muszę to powiedzieć, jest dość duży rozrzut jeśli chodzi o wagę ram. Niemniej jednak z roweru jestem bardzo zadowolony. Idealnie nadaje się na rower do ścigania - przede wszystkim super geometria.

Ja swoją ramę kupowałem bezpośrednio od dystrybutora w Polsce i o dziwo nie miałem żadnych problemów z nimi.

Z tego co słyszałem z zamawianiem z Niemiec też nie ma problemu, ale jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ramy +/- 100, 150 różnicy od normalnej wagi nie zrobi na mnie specjalnie wrażenia. Jestem ciężki (w chwili obecnej nawet bardzo), gdyż waga oscyluje w granicach 98 kilogramów. Z racji tego z widelców wybiorę pewnie torę powietrzną i nie wiem właśnie co z kółkami. Jedni polecają mavica 717 inni 719. Sztywne są te crossmaxy? Dadzą radę przy ostrzejszej jeździe 100 kilogramowej kulki? A może masz jeszcze inne typy, bo koła i rama to podstawa w moim przypadku. Amor zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Czy użytkownicy Poison'a mają się dobrze?

 

Oto mój rower po kilku zmianach.

Jakoś we wrześniu ubiegłego roku wymieniłem amortyzator na Rebę SL po tym jak R7 całkowicie odmówiła współpracy. Następnie byłem zmuszony przebudować przednie koło i wstawić hamulec tarczowy. Wybór padł na juicy 7, a żeby za bardzo nie ciążyło to ściera się on z tarczą Ashimy. Ostatnimi czasy próba poprawienia wyglądu przez co zagościły u mnie białe pancerze Jagwire ripcord. A tak prezentuje się w wersji finalnej-wakacyjnej :)

 

pobo1.th.jpg

 

 

W planach jest złożenie koleżance roweru na ramię Poison Ethanol, jednak mało informacji o tej ramie i przede wszystkim o realnej wadze, trochę mnie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wygląda suuuper :-) A jak w ogóle Ci się widzi rama po tym czasie co ją masz??

 

Ja na razie w swoim Poisonie nie zmieniałem nic, na razie planuję zmianę siodełka i zacisków kół. Po woli przymierzam się albo do ramy fulla (może nowe morphium albo arsen) albo wreszcie kupię poison opiat'a.

 

Jakiś czas temu napisałem do Poison-bikes.de maila po angielsku z pytaniem i nie dostałem odpowiedzi co mnie trochę zmartwiło. Nie wiem czy to kwestia olewactwa czy braku zrozumienia angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rama jest rzeczywiście ładna, tylko ta jej geometria, która dopiero po pewnym czasie wychodzi, że coś z nią nie tak. Oglądając swoje zdjęcia z podjazdów na których wyglądam jakbym się położył na kierownicy są trochę komiczne :D Myślę od pewnego czasu nad zmianą na jakiś karbon (kto wie, może coś z Poisona - o ile będą jakieś bardziej wyścigowe kąty), tylko żal wydać tyle pieniędzy póki ta jeszcze się trzyma :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odświeżam temat ramki, taka fajna była a popsuła się :icon_mrgreen:

od razu dodam że została bezproblemowo wymieniona w ramach 2 letniej gwarancji w bike arena i za to muszę pochwalić chłopaków !

nowy model posiada już wzmocnienie w miejscu hamulca, przyjrzyjcie się swoim póki jest gwara

 

p1010194%282%29.JPG

NOWY MODEL:

Zyankali_scheibenbremse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon,chcesz cos tragicznego zobaczyc?? dzisiaj w trakcie malego kulania zaczalem odczówac myszkowanie roweru,do domu nie dotarlem bo okazalo sie ze z tylu laczka znow zlapalem(rano zmienialem dendke,miala 50 KM i znow flak :/ )ale kiedy zobaczylem co bylo faktyczna przyczyna  rozbiegania roweru poprostu zwariowalem...teraz pare fotek :   http://www.facebook....100000275271989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

decyzja zapadła,gwarancje uznano,mam wiec do wyboru nowa rame zyankali,wedle zyczenia ma to byc rama z 09 lub 10 roku lub przygotomana na 2011(?!)... ktos mial moze jakies info na temat tych ostatnich? ktora rame byscie wybrali? przyznam ze najblizej mi do 09,ale jestem ciekaw waszych opinii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na wspawane wzmocnienie w nowych modelach przy mocowaniu hamulca /patrz kilka postów wyżej i na problem z tym związany/,

pewnie nie bez powodu zrobili taką poprawkę :icon_mrgreen:

dla świętego spokoju żeby w przyszłości uniknąć ewentualnego problemu zdecydował bym się na nowszy model

dodam że mi to pęknięcie pojawiło się w drugim roku użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj przykre wieści Pixon...planujesz kupować kolejnego Poisona czy odpuszczasz sobie? Ja jak na razie odpukać jestem bardzo zadowolony z mojej ramki. Mam ją już ponad rok i wygląda prawie jak nowa. Zero odprysków lakieru. A jeździła dość ostro w maratonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...