Skocz do zawartości

[Rower do 3000+/- zł] Kross esker 2.0 vs 2.0ms - pierwszy poważny rower


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przyszedł czas na pierwszy poważny zakup rowerowy.

Po wielu miesiącach rozmyślania i myślenia trafiłem na ścianę pod tytułem:

Czy aby na pewno ten rower? 

Jaki rozmiar dla mnie?

Czy tani, ale drogi gravel czy tani cross?

Jednak, nie przedłużając:

Poszukuję roweru, który w zamyśle ma być sprzętem na wiele, wiele lat. Rower do wszystkiego, tzn: w większości codziennych dojazdów do pracy, jazdy po mieście i ogólnym codziennym środkiem transportu.

Rower do wycieczek rowerowych z sakwami: tzn, dojazd do Chorwacji, Włoch i jeżdżenia pod namiot z nim, ze sprzętem na bagażniku /coś w ten deseń.

Rower do przejażdżek pomiędzy miastami (najczęściej 20-40km trasa w jedną stronę w jeden dzień i w drugi/dwa dni później powrót).

Rower, który będzie jak najlżejszy z powodu codziennych potrzeb wnoszenia go do mieszkania (chociaż tez nie przesadzajmy, bo to tylko 2-3 piętro). 

Zależy mi na tym aby móc osiągać duże prędkości na rowerze. 

 

Tak to wygląda. Najlepiej to rower który byłby najtańszy i najlepszy, ale już pogodziłem się z myślą, że aby to osiągnąć to minimum do wydania ze świnki skarbonki pójdzie +/- 3000 zł. 

A propozycje jakie znalazłem dla siebie to:

Kross esker 2.0 z 2023 -  3300 zł 

Lub 

Kross esker 2.0 ms z 2023 - 3300zl 

Lub w wersji bardzo budżetowej:

Romet orkan 3m lite za - 1400 zł 

Lub... Poczekać pół roku/rok i kupić 

Krossa eskera 2.0 gen 2 z nową rama i nowym napędem. Rower nie ma wąsów z przodu ale chyba jest wyjątkowo duży.

W każdym z tych rowerze chciałbym zamontować dodatkowo:

Błotniki (przód i tył) 

Bagażnik na sakwy (tył)

Fajnie by było zamontować nóżkę i holder na bidon.

Najbardziej idę w stronę Krossa eskera 2.0 ms, mimo że nie znam się zupełnie na rowerach to zdążyłem przeczytać większość internetu i zobaczyłem że sztywne osie, karbonowy widelec może być bardzo mocną karta przetargową.

Tylko tutaj jest problem następujący:

Mam 1.68cm wzrostu i nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać. Całe życie jeździłem na zwykłych rowerach na wyprostowanej pozycji i nigdy nie jeździłem na szosie/baranku, chyba że chwilę na budżetowym gravelu kolegi, ale ze zdecydowanie za dużym rozmiarem (bo l'ka) po którym mnie wszystko bolało. 

Stąd też dylemat, jaki rozmiar- czy s, czy m, bo według rozmiarowki jestem na pograniczu tych dwóch i drugie czy gravel to rower dla mnie i który rower wybrać?

Moja waga to 81kg (jeśli to ma znaczenia).

 

Dziękuję! 

 

 

Edytowane przez Erf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...