Skocz do zawartości

[wygoda] Canyon Endurace CF 7 XXL vs Specialized Roubaix SL8 64


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej szosy. Mam 201 cm wzrostu oraz 99 cm przekroku. Jestem zainteresowany modelem Canyon Endurace CF 7. Według tabeli rozmiarów, to 2XL jest dedykowana osobom powyżej 197 cm. Dodam, że zależałoby mi na w miarę wygodnej/komfortowej pozycji. Raczej interesują mnie dłuższe wypady, niżeli minuty urwane na zawodach. Patrzyłem również na duże modele innych producentów i w oko wpadł mi model: Specialized Roubaix SL8 w rozmiarze 64. Ma nieco większy stack, ale krótszy reach niż Canyon. Z ciekawości skorzystałem z aplikacji MyVeloFit, gdzie na podstawie skanu ciała został wykonany bike-sizing. W preferencjach wyszukiwania wybrałem pozycję "relaxed" i spośród stosu różnych modelów, to właśnie Spec otrzymał najwyższą punktację. Dodam, że mocno sceptycznie podchodzę do rekomendacji wzrostowych w tabelkach producentów, gdyż w wakacje zamówiłem rower MTB Canyon Exceed SLX XL i niestety okazał się on znacznie za mały. Wiem, że jeśli się zdecyduje na Speca, to nie będę miał możliwości zwrotu tak jak to jest w przypadku Canyona. Zastanawiam się jeszcze nad wykonaniem bike-sizingu u fittera przed zakupem, jeśli bym wybrał Speca.

Z góry dzięki za wasze wskazówki!

screenshot-portal.myvelofit.com-2023.12.12-11_34_03.png

screenshot-portal.myvelofit.com-2023.12.12-11_33_57.png

screenshot-portal.myvelofit.com-2023.12.12-11_34_15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...