Skocz do zawartości

[serwis] Canyon Grizl CF 6.0 - klikanie podczas pedałowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam rower Canyon Grizl CF 6.0. Link do specyfikacji poniżej:

https://www.canyon.com/pl-pl/grizl-cf-sl-6/3243.html?dwvar_3243_pv_rahmenfarbe=YE&dwvar_3243_pv_rahmengroesse=L

Od pewnego czasu mam problem z klikaniem podczas pedałowania na stojąco po górę, przy większym obciążeniu niż na płaskim. Klikanie pojawia się tylko podczas pedałowania prawą nogą (drive side), w momencie kiedy stopa jest już prawie na samym dole.

Zrobiłem dokładny serwis tylnej osi i piasty zgodnie z filmem:

Od razu odkręciłem kasetę, wyczyściłem i nasmarowałem bębenek.

 

Rozkręciłem korbę. Łożyska suportu były już zużyte, miały luzy i stawiały opór.

Wymieniłem suport na:

https://allegro.pl/oferta/suport-token-ninja-bb841t-41-24mm-14291633424?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax_geo00&ev_campaign_id=17967208976&gclid=CjwKCAjwgsqoBhBNEiwAwe5w0_L4woPtCqhcRFphT3auFH-S50XddqH-cRe3mD1jguYMl5ccsYHuohoCMGsQAvD_BwE

Odkręciłem pedały od korby. Wyczyściłem i nasmarowałem.

Przeprowadziłem serwis sztycy. Czyszczenie i smarowanie.

Wymieniłem standardowe osie na osie BB Banana. Problem z kllikaniem był też na standardowych osiach.

Nie robiłem tylko serwisu sterów. Jak ruszam kierownicą to klikania nie ma. 

Jakieś pomysły co to może jeszcze być? Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grizla cf sl 8, problem od kilku tys km ten sam , czyli klikanie podczas podjazdów i przy wkładaniu większej mocy w korby - serwis wszystkiego co wymieniłeś też mam za sobą- nic nie pomogło 😅 ale jest trop- szprychy aero tylnego kola - jest film na YouTube gdzie gościu tlumaczy że tylko przeplecenie kola na szprychy okrągłe rozwiazuje problem,  ja na chwile obecna kupiłem tensometr i skorygowałem napięcie szprychy po oby stronach , chwilowo cisza , ale sugeruje po prostu zamontować kolo pasujące od innego roweru, tylko takie które jest pewne że nie wydaje dźwięków i wtedy zweryfikowac xzy to na pewno to. Ja nie mam od kogo pożyczyć,  więc póki co kombinuje ze szprychami . Powodzenia i napisz czy coś się poprawiło 🫡

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, na to bym nie wpadł.

Mam drugi zestaw kół ale tych samych, nieużywanych.

Sprawa dla mnie jest mega dziwna bo mam jeszcze Ultimate Canyona, który ma zmienione koła i nic tam nie było.

Osie te same, suport ten sam, dlatego trochę to frustrujące.

Będę testował, niestety koła z Ultimate mają napęd 2x11 i nie pasują, ale jak będzie dalej problem to zmienię kasetę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że tym sposobem można pół roweru wymienić, a ostatecznie okaże się że to jakaś drobnostka 🙈. Przerażony jestem tym jak te ramy niosą taki hałas,  mi się ciągle wydaje że to suport ,a tam jest wszystko ok 

A dałbyś namiary na te osie , bo ja też chciałem wymienić ba osie tokena i gwint w ramie nie pasowal

Edytowane przez Krzysztof111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...