Skocz do zawartości

[Avid db3] Zalałem Avidy mineralnym zamiast dotem, jak to wyczyścić?


graczu

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc domowy serwis trzech rowerów, niechcący przedni hamulec Avid db3 zalałem Shimano zamiast DOT 51, tylny zrobiłem normalnie dot51 i wylałem strzykawkę, przy przednim dzieciaki mnie zagadały podczepiłem nie tą strzykawkę po przelewaniu slx700 Shimano i poszło. I skapnąłem się dopiero zastanawiając się co to za groszki mi pływają w strzykawce, a to stary dot. Jak by tego było mało wylałem że strzykawki Dota i sięgając do puszki motorexa patrzę a tam pusto:(. 

Zamówiłem już Dota, będzie pewnie we wtorek, ale czym to wyczyścić do wtorku, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tym bym się zbytnio nie przejmował, mineralny krzywdy nie zrobi uszczelkom. W drugą stronę jak byś zalał dotem hamulce pod mineralny to uszczelki mogłyby tego nie wytrzymać. Z płukaniem to bym się nie bawił bez całkowitego rozbierania zacisku i klamki bo nie wiadomo czy wszystko wyparuje ze środka nawet jak by to był IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poczekam do wtorku na Dota i przeleje IPA i przedmucham kompresorem by wyschło i wrzucę Dota. Czyli nie martwić się że mineralny zje uszczelki przystosowane do Dota?

 

Parę lat temu pamiętam temat że ktoś zrobił test z uszczelkami z Avid i one od mineralnego niszczyły się/puchły i się trochę przestraszyłem, trzy środki piechotą nie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności, pomyłka będzie mnie kosztować nową klamkę, uszczelka w środku między komorą a odpowietrznikiem zdegradowała i się zapchała - przy próbie przepchania olej już znalazł inne ujście czyli się rozstrzelniło, podczas próby przelania wyleciały mikro kawałki gumy.

Zacisk aktualnie działa, mimo przelania i tego że działa jednak trochę obawy mam co tam z uszczelkami, tak czy siak będę musiał zamówić całość. Są jakieś zestawy serwisowe do klamki, ale nie chce mi się w to bawić, szybciej jak kupię za 250 przedni i tylny w zestawie, będzie jak coś na przyszłość.

 

Więc jednak mineralny dla Avidów nie jest litościwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...