Skocz do zawartości

[piasta] Novatec NT-F362TSBT luz oś bębenek


Robman

Rekomendowane odpowiedzi

 

cześć

chciałbym poradzić się odnośnie irytującego luzu, który niedawno pojawił się w mojej tylnej piaście. Koło niedawno zaniosłem do serwisu, celem przeprowadzenia drobnego centrowania oraz przeglądu (przebieg ok. 5-6kkm, łożyska już zaczęły być słyszalne). Piasta NOVATEC NT-F362TSBT (ośka na łożyskach maszynowych, w bębenku tradycyjne łożyska). W trakcie serwisu wymieniono ł.maszynowe i również bębenek (bębenek CB-S1T-SMN11S-ST, łożysko NT-SB6000, ja dostarczyłem części).

Myślałem że na kilka sezonów będę miał spokój, ale trochę klops. W czasie jazdy dobiegają dość nieprzyjemne stuki, szczególnie wyczuwalne przy niepedałowaniu (cholerstwo się "niesie" po rowerze przez ramę, korbę, sdp aż do ciała 😃 ). Dość szybko zlokalizowałem drobny "luz na kole", w domu po zdemontowaniu koła i kasety zauważyłem pewną "chybotliwość" ośki od strony napędu (bębenka). Oś wraz z bębenkiem rusza się nieznacznie (ok. 1mm), powiedzmy góra-dół. Po drugiej stronie ośka super stabilna.
Finalnie daje to nieprzyjemny efekt podczas jazdy (w "sprzyjających" warunkach, np. w miarę gładkim asfalcie). Macie może jakiś pomysł gdzie leży problem? 
Jakiś błąd w czasie serwisu (tj.montażu)? Niekompatybilność bębenka i piasty? Słabe spasowanie ww. części? Będę wdzięczny za jakieś tropy.

20230722_192529.jpg

Edytowane przez Robman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mikro update] video dla zobrazowania tego absurdu, bo czytając opis to pewnie nawet ja nie wierzę 😀

video

hmm, co by nie mówić to właśnie zostałem jutuberem, wow 😊

Może jeszcze jedna prośba: chłopaki, jak się taką piastę rozkręca?
Od strony nienapędowej jest nakrętka, podkładka, endcap. Zdjęcie tych elementów odsłania łożysko maszynowe (SB6000). Później bierzemy w rękę magiczne urządzenie zwane młotkiem (fajnie jak nie metalowy 😂) i wybijamy oś czy też procedura jest jakaś inna ? (zdjęcie w załączniku)

20230723_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...