Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2018 o 20:25, beherit00 napisał:

Prośba o ocenę korby, sorry za "czystość" ale  raz że  rower nie był używany trochę a dwa że ostatnio dostał wycisk w lesie i głębokim piachu.

Od zewnątrz 1 , od zewnątrz 2

Od wewnątrz 1 

od wenątrz 2 obrócone o 180st.

Z tego co czeka ten rower (spec hardrock) w najbliższych dniach to czyszczenie, zmiana  kasety (choć stara wg. oceny SoloTM nie była tragiczna,  ale za to  na lepszą ;-) i X8.93 bo na 10 parach aktualnego łańcucha prawie 25.8cm. Ze względu na wspomniane  wyciągnięcie łańcucha pytanie do Was Drodzy o korbę? Co  myślicie?

Hej, czy mogę prosić specjalistów o opinię odnośnie 

Od zewnątrz 1 , od zewnątrz 2

Od wewnątrz 1 

od wenątrz 2 obrócone o 180st.

 

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podjechane koronki, ale nie jest tragicznie. Spróbuj pojeździć na nowym łańcuchu miękko, bez mocnego deptania ok. 100km, może kaseta się ułoży. Jeżeli po tym dystansie nadal łańcuch będzie strzelał, to albo nowa kaseta, albo powrót do starego łańcucha aż do zajeżdżenia kasety na śmierć. Jeżeli pozostaniesz przy starej kasecie to radzę spiłować zadziorki na szczytach zębów, to poprawi kulturę przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waza napisał:

Masz podjechane koronki, ale nie jest tragicznie. Spróbuj pojeździć na nowym łańcuchu miękko, bez mocnego deptania ok. 100km, może kaseta się ułoży. Jeżeli po tym dystansie nadal łańcuch będzie strzelał, to albo nowa kaseta, albo powrót do starego łańcucha aż do zajeżdżenia kasety na śmierć. Jeżeli pozostaniesz przy starej kasecie to radzę spiłować zadziorki na szczytach zębów, to poprawi kulturę przełożeń.

Biorąc pod uwagę że za tydzień mam wyścig i za 2 tygodnie nie wiem czy ryzykować :/ Rozumiem że zęby powinny być w miare płaskie, a nie zaostrzone?

Edytowane przez dawid1110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem terminu płaskie/zaostrzone. W przypadku strzelania/ślizgania łańcucha po kasecie istotna jest podziałka zębów kasety. W twojej zęby są trochę rozjechane, co powoduje przeskakiwanie łańcucha o prawidłowej podziałce przy mocniejszym depnięciu. Natomiast zadziorki na szczytach zębów kasety powodują spowolnienie przełożeń, więc warto je spiłować.

P.S. Teraz zobaczyłem korbę, środkowa tarcza mocno spracowana, czas pomyśleć o wymianie.

Edytowane przez Waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby korby pokaż te które najszybciej się zużywają ( gdy ramiona są równolegle do ziemi - to te zęby są akurat u góry - mniej więcej ).

Na kasecie dramatu nie widzę,  jakbym musiał się założyć to obstawiałbym, że przyjmie nowy łańcuch. Przeskakuje na największym blacie z przodu też ? czy tylko na środkowej koronce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

No to kaseta na 100 %, jak Waza pisał, pojeździj, może się ułoży - na wyścig załóż stary.

Kurcze stary łańcuch zerwałem 2 razy i się troche boje go zakładać :/

 

Korba w takim stanie jak podpowiadałes:

KN78HcwEJeg-Za-flhfvO-ioynC1wPWGl5crACnf

EDIT

 

Czyli rozumiem że zakup nowej kasety rozwiąże problem ?

Edytowane przez dawid1110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Daj większe zdjęcie tych zębatek ;) Jeśli na dużej tarczy korby przeskakuje to kaseta... bo na dużej żeby przeskakiwało to muszą być mocno zjechane zęby. Co nie wyklucza, że średnia tarcza się powoli też kończy.

Za niedługo średnia tarcza wyleci i wskoczy nowa ;) Trzecia zostanie całkiem wyrzucona. Bo będe robił napęd 2x9 a pozniej 2x10 ;)

 

GkY8HrsfHNAoRuzpqMokP3GEUGkyMDzFWuGiwbn2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

No to ok, starą sobie zostaw, możesz podpiłować te koronki - jakby je pogłębić z jednej strony, próbując nadać im kształt niezużytych, będziesz miał napęd na zimę.

czymś mniej więcej takim ( szybko się niestety kamienie zużywają )

 

A jak takie urządzenie się nazywa ? I czy macie jakąś instrukcje jak wyrównywać te zeby ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień szlifierski / nakładki do wiertarki / wkrętarki coś w tym stylu, ja próbowałem raz i trochę pomogło ( nie mam za wiele doświadczenia w tym ), ale widziałem robotę innych i z powodzeniem przedłużali życie kasety.

coś takiego ( potrzebujesz tylko te które się zmieszczą pomiędzy zębami )

https://www.ceneo.pl/7425342

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SoloTM napisał:

Kamień szlifierski / nakładki do wiertarki / wkrętarki coś w tym stylu, ja próbowałem raz i trochę pomogło ( nie mam za wiele doświadczenia w tym ), ale widziałem robotę innych i z powodzeniem przedłużali życie kasety.

coś takiego ( potrzebujesz tylko te które się zmieszczą pomiędzy zębami )

https://www.ceneo.pl/7425342

Zapomnaielm dodać że poczytałem tutaj na forum i wsadziłem już łańcuch 10 rzędowy do kasety 9 rzędowej. Czy takie ustawienie będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...