Skocz do zawartości
  • 0

Trek xCaliber8


Gość Robert

Pytanie

Gość Robert

Cześć! Zwracam się za wielką prośbą o rozwianie wątpliwości związanych z kupnem części rowerowych.

Dwa lata temu dostałem Trek'a xCaliber8 pod koniec lata. W tym sezonie na kontroli okazało się, że mam kilka rzeczy do wymiany. 

Póki co do wymiany mam łańcuch, tylnia zębatkę i opony. Coś strzela mi w supporcie. Dokupilbym też dodatkowy komplet kół. W tym też potrzebuje porady.

 Czy mogę kupić lepsze części niż te seryjne?

Czy lepsze/droższe znaczy bardziej trwałe?

Czy mogę wymienić przednia kasetę na większą żeby zwiększyć prędkość, która mogę osiągnąć i czy ten proces jest opłacalny.

Tylnia seryjna piasta ma 12biegow. Najwyższego nigdy nie zapiąłem. Najniższe dwa zajechane. 

Mieszkam w Holandii. Chciałbym mieć dwa komplety kół. Jeden typowo do jazdy po mieście. Drugi na wypraw i jazdy po polnych drogach, zboczach (w tym sezonie zamierzam kilka razy wybrać się w Belgijskie "góry". Oznaczałoby to, że na komplecie miejskim nie potrzebowałbym raczej kasety z wysokimi biegami. 

Wytrzymały łańcuch, który przeżyje intensywny sezon. Dodam, że po każdym błocie czyszczę cały napęd. Zamotałem się tylko z przeglądem na czas przez co ucierpiała tylnia piasta. 

Wiem, że to pytania wręcz banalne dla kogoś kto się zna. Ja wiem tylko jak wyczyścić, wymienić i szybko jeździć;) Poradźcie mi jaki sprzęt byście wybrali. Finanse grają jakąś rolę, ale wolę dopłacić i mieć dobre niż się potem martwić. 

Pozdrawiam wszystkich rowerowych świrów:)

Robert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...