Skocz do zawartości

[MTB do 4000] Jaki rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc w wyborze roweru. 

Docelowo miałby być używany do terenu i na asfalt - z tego co na pewno jestem w stanie potwierdzić to rozmiar, XL, co trochę ograniczna możliwe opcje oraz cena ~ 4k zł.

Zastanawialem się nad 3 opcjami:

Ghost Kato Pro 29 2022

- Grand Canyon 5 2022

- Lapierre Edge 7.9

Każdy z nich ma układ 11/12 rzędowy co bardzo mi odpowiada, dlatego że chciałem postawić na 1 przerzutkę z przodu i >10 z tyłu, wszystkie siedzą na Deorach i pod kątem charakterystyki na tyle na ile się znam są podobne.

Spore różnice widzę w widelach, dlatego że Ghost siedzi na powietrznym Rockshox Judy Silver (info od sprzedawcy), Canyon to sprężynowy SR XCR a Lapierre SR XCR AIR RL (jest też druga opcja rockshox judy ale nie wiem czy coil czy air https://skleprowerowywarszawa.pl/pl/p/Rower-Lapierre-Edge-7.9/5074 ).

Zastanawia mnie na pewno jak wyglądają różnice w tych lagach, czy wybranie tańszego Canyona i brak regulacji będzie aż tak uciążliwy, czy w przypadku Lapierre jak już to iść w sprężynowego rockshoxa czy powietrznego sr i jak do tego wszystkiego ma się ghost - czy pozostały osprzęt jest na podobnym poziomie czy to jakaś lipa? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim terenie myślisz i ile ważysz, wszystkie te rowery mają osie QR gdzie stanadartem w rowerach MTB są teraz sztywne osie Canyion nie wiedzieć dlaczego ma stary standard mocowania amortyzatora/widelca (1 1/8”). Co przy ewentualnej chęci aupgrade mocno ogranicza pole manewru.
Ghost i Lapiere mają  słabe hamulce na korzyść Ghost przemawia kaseta i przerzutka 12s i widelec powietrzny. 
Popatrz jeszcze na marki typu Merida, Giant, Cross. 
Decathlon jest nie do pobicia w kategorii wyposażenie/cena ale urodą nie grzeszy. 

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...