Skocz do zawartości

[od 2000 do 7000 zł] Rower składany dla osoby ważącej 115 kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru dni szukam po sieci roweru dla mnie i mam z tym kłopot, więc pora zapytać o radę fachowców

1. Potrzebuję składaka, którego mógłbym wozić w pociągu/metrze/autobusie, którym mógłbym dojeżdżać transportem kombinowanym do pracy. Rower nie musi składać się do minimalnych rozmiarów, bo w domu i w pracy mam dosyć miejsca na niego, ale w czasie transportu w stanie złożonym powinien nie przeszkadzać współpasażerom (i pozwolić mi zmieścić się wraz z nim do niezbyt zatłoczonego pociągu KM). Czyli rower powinien składać się co najmniej na pół w długości.

2. Niestety większość rowerów składanych ma ograniczenia udźwigu do 105-110 kg. Ja potrzebuję udźwig co najmniej 130 kg, bo sam swoje ważę, do tego ubranie, plecak, laptop i już robi się w okolicach 120 kg, a jak dojdą jeszcze jakieś zakupy... Wzrost 178 cm.

3. Rower będzie kilkukrotnie w ciągu dnia składany i rozkładany oraz noszony po schodach w dół (i niestety w górę), więc musi być wytrzymały i nie powinien być zbyt ciężki. System składania i rozkładania nie może być zbyt skomplikowany (żadne rozkręcanie/dokręcanie kluczem nie wchodzi w grę)/brudzący/ czy umożliwiający zgubienie części. Składak powinno się dać składać/rozkładać w kilkanaście sekund

4. Nie jestem przekonany do kół 20 calowych, ale ich a priori nie odrzucam. Mam do przejechania rowerem ok. 2 + 7 km w jedną stronę do pracy, więc w razie czego przecierpię i koła dwudziestki...

5. Byłoby miło gdyby miał już osprzęt miejski (lampki, dzwonek, błotniki, bagażnik lub koszyk)

6. To czy to będzie e-bike czy nie, ma mniejsze znaczenie. Na e-bike jestem w stanie wyłożyć więcej pieniędzy niż za "normalnego" składaka.

 

Jak dotychczas w swoich poszukiwaniach znalazłem dwa rowery

1. Dahon Hit (https://eu.dahon.com/bikes/hit/):

+ waga to tylko 12 kg,

- ale koła to tylko 20 cali

= udźwig widziałem i 130 i 137 kg, w każdym razie mały zapas bezpieczeństwa jest

koszt prawdopodobnie około 3100 zł

 

2. Bezior X500 Pro (https://www.bezior.com/products/bezior-x500-pro-500w-foldable-electric-bicycle-26-inch-30km-h-mountain-moped-bike):

+ koła 26 cali,

+ udźwig 200 kg...

+ e-bike,

- ale jednak ma manetki i silnik 500W więc według polskiego prawa to skuter (a więc potrzebna jest homologacja, rejestracja, OC, nie można jeździć po drogach rowerowych itp. albo udawanie że to rower)

- waga 23 kg, więc prawie dwa razy cięższy;

- chiński producent, więc nie wiadomo jak z jakością i ewentualnym serwisem

cena 4100-4300 na Allegro od chińskiego dystrybutora

 

Szukam też innych propozycji do wyboru, ale jak na razie słabo mi to idzie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprawdź rowery amerykańskiej marki Montague. Ciężko kupić w kraju, ale czsem się udaje z rynku wtórnego. Poniżej link do ich oddziału w Dojczlandzie:

https://www.montague-bikes.de/en/

Mają pełnowymiarowe rowery - miejskie na kołach 28 i górskie na 26, te drugie (Paratrooper) były robione z myślą o wojsku, więc miały nosić żołnierza i sprzęt. Nie wiem jakie limity wagowe, musisz dopytać. Ja mam miejskiego Bostona (obecnie brak w magazynie) i to jest zaioza ;)

Radę powinny teżdać konkurencyjne dla nich (ale też musisz dopytać) Change:

https://www.changebike.com/

Podobnie miejskie 28 i wiejskie 26 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie dokonałem zakupu

Garść spostrzeżeń dla innych osób, które będą próbowały kupić sobie składaka z dużymi kołami:

- zapomnij o znalezieniu czegokolwiek co miałoby wymagany przeze mnie deklarowany udźwig

- w ogóle znalezienie w okolicach Warszawy (i w ogóle w Polsce) jakiegokolwiek salonu rowerowego który by sprzedawał nowe rowery "składaki" z dużymi kołami - 26 cali i wyżej - graniczy z cudem. Po prostu nie ma - nikt tego nie sprzedaje. Zostaje rynek wtórny albo chińskie wynalazki

- rynek wtórny to olx i allegro. Na allegro jest sporo drożej, na olx można trafić fajną okazję, ale może się też zdarzyć że sprzedawca wycofa się w ostatniej chwili, a ty masz już kupiony bilet do jego miejscowości i nie ma szans go zwrócić...

- Niestety trzeba się liczyć, że rower z drugiej ręki będzie miał już swoje lata... I to zazwyczaj tak z 10-15...

- szukając okazji przez 3-4 miesiące ciągle natrafiałam na następujące marki/modele:

1) MIFA Chiemsee - rower niemieckiej, już nieistniejącej firmy. Koła 26 cali. Dwie kolorystyki - cały biały albo cały czarny. Aluminiowy, waży 15,5 kg. Przełożenia 7/3. Podczas jazdy góra ramy pracuje. Sztywny widelec. Podstawowa zaleta? Można kupić już od 300 zł

2) Pininfarina - wyprodukowana przez Dahona na podstawie modelu Espresso dla samochodowej firmy designerskiej Pinifarina. Podobno rower sprzedawano na zachodzie Europy na stacjach benzynowych za punkty lojalnościowe. W każdym razie na olx dosyć często się pojawiał za jakieś 900-1500 zł ale zaraz znikał. Kolor biały z czerwonym skórzanym siodełkiem i czerwonymi rączkami. Koła 26 cali, 3/7, aluminiowy, 16 kg

3) Terny i Dahony na olx pojawiały się rzadko, na drugim krańcu Polski, i zaraz znikały. Montague na olx pojawił się może raz czy dwa. Można te rowery znaleźć na allegro, tylko że tam kosztują 2000-3000 zł - używane ponad 10-letnie.

Ostatecznie wydałem 350 zł na MIFA Chiemsee. Do tego przegląd, nowe klamkomanetki Shimano Altus (bo oryginalne obrotowe mi nie pasowały). Muszę jeszcze wymienić uchwyty na kierownicy bo z racji obrotowych manetek miał je krótkie. Czyli ogółem koszt coś z 600 zł. Zepsuje się pod wpływem ciężaru? Odżałuje jakoś te 6 stów....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...