Skocz do zawartości

[e-bike] Podłączenie wyświetlacza LCD


Rekomendowane odpowiedzi

W nowym rowerze chciałbym wymienić obecny wyświetlacz na wyświetlacz LCD podłączany do  takiej wtyczki jak na zdjęciu w poście

Znalazłem w Internecie taki wyświetlacz: https://www.rowerystylowe.pl/p-14328/bafang-display-c11-950mm-canbus-z-logo-cortina

Czy wyświetlacz podany w linku da się podłączyć bez problemu do wtyczki ze zdjęcia(taką wtyczkę do podłączenia wyświetlacza mam w rowerze) i będzie ten wyświetlacz działał po podłączeniu ,włączeniu nie będzie problemów z działaniem podczas jazdy rowerem?

Liczę na bardzo dobrą pomoc użytkowników forum

wtyczka do podłączenie wyświetlacza.jpg

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta,wiec napiszę o co dokładnie pytam: Posiadam w rowerze taki kabel od silnika  z wtyczką jak na zdjęciu(kabel ma wtyczkę Canbus-CAN) do którego podłącza się wyświetlacz. Czy podany w linku głównego posta wyświetlacz podłącze bez problemu do kabla od silnik do wtyczki-wyświetlacz z linka ma wtyczkę trójkątną CAN która  powinna pasować do wtyczki kabla od silnika?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rowerze silnik Bafang G010 o mocy 250W.Na silniku mam srebrną nalepkę na której pisze: 26"/700C/28" DC36V,a kabel od silnika ma końcówkę jaką pokazałem na zdjęciu w głównym poście-trójkątna CAN.

Czy wyświetlacz jaki podałem w głównym poście podłącze do kabla od posiadanego silnika w rowerze i wszystko zadziała?

Do posta: W instrukcji obsługi roweru jest omówiony wyświetlacz jaki podałem w głównym poście ,ale czy zadziała z z posiadanym silnikiem i podłączę go do kabla od silnika w rowerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.poison-bikes.de/images/Download/2021/Endverbraucherunterlage_EN.pdf

Zgod
nie z tym co podałeś. To posiadasz Silnik H300. A on nie ma w sobie kontrolera. Więc opisz dokładniej co tam masz i jak połączone. Teoretycznie powinno to zadziałać - możliwe, że będzie wymagało przeróbki wtyczki.

Edytowane przez Electronite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w rowerze jest sterownik Bafang DP-EO8(taki lipny diodowy). Podłączony jest do wtyczki kabla jak na zdjęciu w głównym poście.Silnik mam w tylnej piaście taki jak podałem w jednym z postów, połączony z baterią 440Wh zamontowaną w bagażniku(bateria ma wskaźnik led pokazujący stan naładowania) i wyprowadzony jest też od tyłu roweru do kierownicy kabel od zakończony wtyczką jak na zdjęciu w głównym poście i do tego podłączony jest sterownik. Chciałbym do kabla z wtyczką pokazaną na zdjęciu w głównym poście podłączyć wyświetlacz z linka podanego w głównym poście tak by wszystko działało bez problemu. Nie wiem czy wszystko dobrze opisałem,bo rower e-bike to dla mnie nowość. Jak będzie trzeba coś jeszcze opisać postaram się to jakoś opisać.

Co mam teraz zrobić by by do wtyczki od kabla pokazanej w głównym poście podłączyć wyświetlacz podany w linku w głównym poście tak by wszystko działało bez problemu po włączeniu i podczas jazdy-wystarczy jedynie podłączyć wtyczkę od wyświetlacza do wtyczki kabla pokazanego na zdjęciu w głównym poście do którego podłączony jest obecny wyświetlacz jaki jest w rowerze i to będzie działać ,a jeśli musiałbym przerobić wtyczkę, to jaką wtyczkę mam przerobić i jak to dokładnie wykonać by wszystko działało bez problemu.

Liczę na pomoc i proszę o wyrozumiałość

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel z baterii idzie bezośrednio do silnika? Czy masz jakieś pudełko po drodze? Niestety dokumentacja bafanga jest chińska jak i cały Bafang. Ma zalety, ale ma też i wady :)
Niby silnik powinien działać, ale zgodnie ze zdjęciami wtyczki masz inne.

Sam silnik ma jeden kabel wychodzący pzez śrubę i jedną wtyczkę. Potem powinieneś mieć taki rodzielacz co z jednej strony jest gniazdko do silnika, a z drugiej strony kilka wyczek do akcesoriów. Baterii, wyświetlacza i innychch. Tak to jest u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam rower jak na zdjęciu w załączniku oraz tak mam odnośnie baterii i tak mam odnośnie połączenia silnika roweru

Nie wiem czy wszystko dobrze pokazałem na zdjęciach w załączniku

Tak jak pisałem chciałbym w rowerze podłączyć wyświetlacz podany w linku w głównym poście tak by wszystko działało po włączeniu sterownika i podczas samej jazdy.

Liczę na pomoc,bo bardzo zależy mi na podłączeniu i bezproblemowym działaniu sterownika z linka podanego w głównym poście

Ogólny widok roweru.webp

Rower-trekkingowy-elektryczny-Romet-Wagant-1-RM-2022.webp

podłaczenie silnika.webp

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, coś mam podejżenie, że ty masz sterownik w obudowie baterii. tam w tym zgrubieniu po prawej. Możesz wypiąć tą wtyczkę od silnika i dać jej zdjęcie ? Jak będą 3 grube piny i 5 małych to na 100% tak jest.

Wtedy silnik nie ma nic do gadania i musimy szukać po naklejkach na baterii. Z tego co wyczytałem to wszystkie wyświetlacze bafanga z canbusem będą kompatybilne. Ale musi być wyraźnie zaznaczone, że to wersja CAN. a nie UART. (uart ma okrągłą wtyczkę).

Edytowane przez Electronite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem wtyczkę od silnika i wygląda tak jak na zdjęciu w załączniku-mam nadzieję,że coś widać na zdjęciu

Teraz nie wiem czy podłącze wyświetlacz z linka podanego w głównym poście tak by wszystko działało bez problemu

Wyświetlacz w linku w głównym poście ma trójkątną wtyczkę CAN-pytałem w sklepie,gdzie zamówiłem wyświetlacz z linka w głównym poście,dostałem odpowiedź,że wyświetlacz powinien pasować i nie wiem czy dobrze zrobiłem ,ze ten wyświetlacz zamówiłem :(

IMG_20230325_211455.jpg

Edytowane przez LukcioM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem czy podłączę w rowerze wyświetlacz podany w linku w głównym poście tak by  bez problemu działał po włączeniu oraz podczas jazdy i czy będzie pasował do wtyczki kabla do którego podłączony jest teraz wyświetlacz jaki jest w rowerze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy wyświetlacz z linka podanego w głównym poście podłączę do kabla z wtyczką jaką podałem na zdjęciu w głównym poście.

Odnośnie wtyczki od silnika roweru,to jest taka wtyczka jak na zdjęciu w załączniku-niestety podczas robienia zdjęcia w aparacie wystąpił problem z ostrością,mam nadzieję,że coś będzie widać.Jeśli nie bardzo widać jaką mam wtyczkę od silnika roweru to napiszę ze jest okrągła z jednym pinem po środku i pinami dookoła.

Wtyczka od silnika roweru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę ci z ostrością :D

65j4kccdq8f71.jpg

 

To jest wtyczka silnika bez kontrolera. Masz 3 duże piny od zasilania uzwojeń silnika, Małe piny są od 3ech sensorów położenia wirnika pus zasilanie 5V.  Kontroler jest w baterii. Tak jak ci napisałem. Dokumentacja bafanga jest bardzo skąpa. Ale jak wtyczka pasuje  marka się zgadza to będzie to działać - możliwe, że nie wszystkie funkcje będą aktywne. Zresztą, poszukaj sobie po zdjęciach to zobaczysz, że ten rower był oferowany z tym wyświetlaczem który kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Czyli jeśli wtyczka pasuje,marka się zgadza to zamówiony wyświetlacz powinien działać ,bo w ofercie Romet był dostępny rower z wyświetlaczem jaki podałem w głównym poście,a teraz oferują rower tylko z lipnym diodowym sterownikiem(pewnie nie posiadają  sterownika LCD).Przed zamówieniem wyświetlacza pisałem mailowo do sklepu,gdzie dostępny jest wyświetlacz podany w linku głównego posta,przesłałem też zdjęcie wtyczki podanej na zdjęciu w głównym poście i dostałem odpowiedź,że wyświetlacz powinien pasować-wyświetlacz Bagang C11 Canbus

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównym poście w linku wyświetlacz jaki pokazałem to Bafang C11 Canbus z trójkątną wtyczką.Wyświetlacz powinien pasować i działać,bo dostępny był rower z tym wyświetlaczem, tym samym silnikiem i baterią jakie mam w obecnym rowerze. Trochę się boję,czy jak przyjdzie kurierem zamówiony wyświetlacz czy da się go podłączyć do wtyczki kabla ze zdjęcia w głównym poście i zadziała po włączeniu 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 26.03.2023 o 12:02, LukcioM napisał:

Dzięki za odpowiedź.Czyli jeśli wtyczka pasuje,marka się zgadza to zamówiony wyświetlacz powinien działać ,bo w ofercie Romet był dostępny rower z wyświetlaczem jaki podałem w głównym poście,a teraz oferują rower tylko z lipnym diodowym sterownikiem(pewnie nie posiadają  sterownika LCD).Przed zamówieniem wyświetlacza pisałem mailowo do sklepu,gdzie dostępny jest wyświetlacz podany w linku głównego posta,przesłałem też zdjęcie wtyczki podanej na zdjęciu w głównym poście i dostałem odpowiedź,że wyświetlacz powinien pasować-wyświetlacz Bagang C11 Canbus

 

 

Witam, i jak się sprawuje nowy wyświetlacz? Mam ten sam rower i też chce zmienić ten sterownik diodowy 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...